Opublikowany: wt, Sie 13th, 2019

Właściciel urządził zasadzkę na złodziei

Fot. KMP w Legnicy

Gdy właściciel remontowanego budynku dostrzegł ślady złodziei, postanowił zastawić na nich pułapkę. Już kolejnej nocy trzej wspólnicy wrócili na miejsce, by wynieść przygotowane fanty. Wyprawa skończyła się dla nich w policyjnym areszcie.

O sprawie legniccy policjanci dowiedzieli się od właściciela budynku, który poinformował ich o włamaniu. Na miejscu funkcjonariusze rzeczywiście zastali trzech mieszkańców powiatu jaworskiego w wieku 20-33 lat.

– Policjanci ustalili na miejscu zdarzenia, że prawdopodobnie mężczyźni kilka dni wcześniej włamali się do budynku, skąd dokonali kradzieży materiałów budowlanych. Kiedy właściciel posesji zauważył na korytarzu wyniesione fanty z piwnicy, zorientował się, że jest okradany i postanowił zrobić zasadzkę – relacjonuje Jagoda Ekiert, rzecznik prasowy KMP w Legnicy.

Jak się okazało, już pierwszej nocy, ok. godz. 3, przyjechało tam trzech mężczyzn. Złodzieje weszli do budynku i usiłowali wynieść przygotowane dzień wcześniej przedmioty. Właściciel zatrzymał ich i wezwał stróżów prawa.

– Zatrzymani mężczyźni spędzili noc w policyjnym areszcie. Przedstawiono im zarzut kradzieży z włamaniem, za co grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności – informuje mł. asp. Ekiert.

Prokurator zastosował wobec całej trójki środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..