Wiesław Wabik na finiszu kampanii. Nie tylko o koalicji

Starający się o reelekcję burmistrz gminy Polkowice podsumował długą kampanię wyborczą, podziękował swoim wyborcom za poparcie i prosił o kolejne, w najbliższą niedzielę. Odniósł się też do koalicji, jaka zawiązała się po pierwszej turze wyborów.  

Konferencja prasowa KW Stowarzyszenie „Porozumienie dla Mieszkańców Polkowic” odbyła się przed południem w parku miejskim.

– To umowa polityczna – powiedział Wiesław Wabik odnosząc się do zawartej kilka dni temu koalicji Lepsze Polkowice – Prawo i Sprawiedliwość, a zwracając się do wyborców prosił o to, by w niedzielę ich decyzje płynęły z serca i dumy z miasta, którą nadal chce budować. – Proszę o rozsądek, o głos na mnie, płynący prosto z serca.

Zapytany o wniosek złożony w sądzie, w trybie wyborczym, przez KW Stowarzyszenie „Porozumienie dla Mieszkańców Polkowic” burmistrz Wabik odpowiedział, że wynikało to „z analizy wypowiedzi i materiałów, jakie ukazały się w mediach społecznościowych”. Jak dodał, widząc niezgodność z prawem, każdy ma prawo iść do sądu. – W pierwszym wniosku był drobny błąd formalny, poprawiliśmy go i czekamy na rozstrzygnięcie – powiedział Wiesław Wabik.

Przypomnijmy, chodzi o informacje podane przez liderów stowarzyszenia Lepsze Polkowice dotyczące powiązań biznesowo-rodzinnych najważniejszych członków PdMP i ich rodzin, związanych z budową apartamentowców w Rogowie oraz koncepcją budowy Nowych Polkowic. W poniedziałek pełnomocnik KW Stowarzyszenie „Porozumienie dla Mieszkańców Polkowic” złożył w trybie wyborczym wniosek do sądu. PdMP domaga się „sprostowania nieprawdziwych informacji” oraz przeprosin.

– Wszyscy chcą wygrać, moim systemem pracy są pozytywne emocje. Uszanuję każdą decyzję mieszkańców – zakończył Wiesław Wabik.

Jak się dowiedzieliśmy, sąd odrzucił wniosek PdMP.

Fot. UR

 

Wyświetlonych 3 komentarze
Wyraź swoją opinię
  1. Marek pisze:

    Kolejna porażka w sądzie PDMP. Brawo Lepsze Polkowice. Teraz pora zająć się tymi roznoszonymi paszkwilami. Osoby na zdjęciach, filmach oskarżyć o zniesławienie. Brudna wojna w wykonaniu PDMP. Przykro patrzeć.

  2. Ola pisze:

    Brawo lepsze Polkowice. Sąd potwierdził że mieliście rację

  3. Darek pisze:

    Powiem wam ze tak zje###2nej kampanii wyborczej przez Emila to wzyciu nie widzialem

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..