Opublikowany: pt, Mar 8th, 2019

Na widok radiowozu zaczął… naprawiać samochód

Dopiero po pościgu legniccy policjanci zatrzymali 35-letniego kierowcę fiata ducato. Na widok funkcjonariuszy mężczyzna stał się nerwowy. Jak się okazało, miał swoje powody.

Na kierowcę fiata policjanci z legnickiej drogówki natknęli się w Prochowicach, kontrolując prędkość przejeżdżających tamtędy aut. Na ich widok 35-latek zjechał na pobocze, wysiadł z samochodu i zaczął coś robić pod pokrywą silnika. Po chwili wrócił do wozu, zawrócił i odjechał w kierunku Lubina.

– Funkcjonariusze z uwagi na nietypowe zachowanie się mężczyzny postanowili zatrzymać go do kontroli drogowej, podając sygnał kierującemu do zatrzymania się. Kierujący widząc sygnały dawane przez mundurowych, gwałtownie przyspieszył. Policjanci natychmiast podjęli za nim pościg – relacjonuje Jagoda Ekiert, rzecznik prasowy KMP w Legnicy. – Kierujący pomimo sygnałów świetlnych i dźwiękowych nie zamierzał się zatrzymać i poddać kontroli drogowej, kontynuując ucieczkę.

W trakcie ucieczki mężczyzna kilkakrotnie złamał przepisy, m.in. skręcając bez kierunkowskazu i nie stosując się do znaków. Jak relacjonują stróże prawa, stwarzał realne zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, także dla innych jego uczestników.

Jagoda Ekiert

– W pewnym momencie pomiędzy Prochowicami a Lisowicami przy wałach rzecznych, mężczyzna zatrzymał swój pojazd i zaczął uciekać pieszo. Policjanci podjęli pieszy pościg za nim. Po kilkudziesięciu metrach biegu mężczyzna nagle wskoczył do rzeki, gdzie chciał przedostać się na drugą stronę. Mimo tego funkcjonariusze, aby zatrzymać uciekiniera dalej kontynuowali pościg. Po chwili 35-latek był już w rękach policjantów, gdzie został przez nich skutecznie obezwładniony i zatrzymany – informuje mł. asp. Ekiert.

Dlaczego 35-latek tak bardzo chciał uniknąć kontroli? Okazało się, że musi spędzić 15 dni w więzieniu za nieuiszczoną grzywnę. Do tego nie miał prawa jazdy, a jego wóz – ważnych badań technicznych. Kierowca fiata trafił do policyjnego aresztu. Za niezatrzymanie się do kontroli grozi mu pięcioletni pobyt za kratami oraz zakaz prowadzenia pojazdów do 15 lat.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..