Wąż: Mecz miał dwa oblicza

Zawodniczki Metraco Zagłębia Lubin były dziś zgodne – poprawa obrony i skuteczności pomogła w wygraniu z Pogonią Szczecin. Miedziowe szczypiornistki w drugiej połowie wrzuciły piąty bieg i ograły rywalki 29:27 (13:14).

Aż siedem bramek w meczu zdobyła Małgorzata Mączka – W pierwszej połowie nasza obrona nie funkcjonowała tak, jakbyśmy chciały. W drugiej poprawiłyśmy ten element gry i odskoczyłyśmy rywalkom na 3-4 bramki. Ostatecznie wygrałyśmy dwoma bramkami i z tego się cieszymy, bo Pogoń to bardzo niewygodny rywal. W wygranej pomogli nam nasi kibice, którzy stworzyli dziś znakomitą atmosferę – mówiła po meczu rozgrywająca lubińskiej drużyny

Można powiedzieć, że ten mecz miał dwa oblicza. Ważne, że w drugiej połowie zaczęłyśmy grać lepiej w obronie i poprawiłyśmy naszą skuteczność, bo ta szwankowała w pierwszej części spotkania. Gdybyśmy wykorzystały połowę tych stuprocentowych sytuacji już pierwsza połowa mogła się inaczej ułożyć. Po przerwie włączyłyśmy piąty bieg i zaczęło się od szybkiego 4:0, co bardzo nam pomogło w dalszej części meczu – podsumowała spotkanie bramkarka Miedziowych, Monika Wąż.