W wieżowcach przy ul. Hubala będzie więcej kamer (WIDEO)

Obecnie w czterech wieżowcach przy ulicy Hubala w Polkowicach, na każdym półpiętrze, i na zewnątrz budynków, jest 100 kamer. Na tym nie koniec. 

– Domontujemy jeszcze kamery w dźwigach, tak by zapobiec ich dewastacji – mówi Zdzisław Mycan, dyrektor Przedsiębiorstwa Gospodarki Mieszkaniowej i Komunikacji Miejskiej w Polkowicach.

O monitoringu w wieżowcach przy ul. Hubala informowaliśmy już wcześniej. Chodzi o poprawę bezpieczeństwa, a przede wszystkim ukrócenie wandalizmu.

W jednym z budynków jest całodobowe centrum monitoringu obsługiwane przez pracowników. Początkowo miała to być otwarta dla mieszkańców portiernia, gdzie mogliby zgłaszać np. niepokojące sytuacje, ale ten plan nie zdał egzaminu.

– Miało to być otwarte i służyć jako portiernia, gdzie mieszkańcy mogliby złożyć skargę, ale pracownicy zaczęli dostawać pogróżki od sąsiadów i lokatorów – wyjaśnia Zdzisław Mycan. – Z tego powodu dwie osoby zrezygnowały z pracy. Przyjęliśmy nowe i zmieniliśmy sposób funkcjonowania. Teraz nikt nie ma dostępu do tego miejsca.

Cały monitoring kosztował około 100 tys. zł. Dyrektor Mycan liczy na to, że inwestycja szybko się zwróci. Na naprawy i remonty przedsiębiorstwo wydało do tej pory znacznie więcej.

Zobacz także: 

O Autorze

Wyświetlonych 2 komentarze
Wyraź swoją opinię
  1. Nik napisał(a):

    A jak sie nazywa dostawca kamer? Prosze sprawdzic

  2. Adam napisał(a):

    Trzeba zwalczać tą pijacką patologię. Oni już nie piją po klatkach gdzie są kamery tylko chodzą pod blok Hubala 30-36. Tam też przydałaby się kamera!

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..