Opublikowany: czw, Kwi 19th, 2018

„Uwolnij książkę” w PWSZ

W bibliotece Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy czekaja bookcrossingowe półki. Każdy czytelnik może zostawić tu książkę, której już nie czyta i wziąć w zamian inną.

Czym jest bookcrossing? To „uwalnianie książek” – idea bezpłatnego przekazywania wydawnictw, by mógł przeczytać je ktoś inny. Legniczanie znają ten trend, który w przeszłości promowały choćby Koleje Dolnośląskie, udostępniając podróżnym regały bookcrossingowe. Teraz do korzystania z tej możliwości zaprasza również miejscowa uczelnia.

Regały bookcrossingowe czekają w trzech miejscach na terenie szkoły: w wypożyczalni (budynek C, sala nr 11), czytelni naukowej (budynek A, sala 366, IV p.) oraz domu studenta (ul. Mickiewicza 10, patio).

– Idea Bookcrossingu narodziła się w 2001 w Stanach Zjednoczonych. Bardzo szybko swoim zasięgiem objęła cały świat. W roku 2009 na świecie krążyło ponad 5,6 mln uwolnionych książek. Do całego ruchu należy ponad 800 tysięcy czytelników na całym świecie, z czego prawie 15 tysięcy w Polsce – tłumaczy Mirosław Szczypiorski, rzecznik prasowy PWSZ w Legnicy. – To dobry sposób na nieodpłatne przekazywanie książek poprzez zostawianie ich w specjalnie oznaczonych niewielkich regałach lub innych wyznaczonych punktach. Czytelnicy w ten sposób mogą zabrać książkę, przeczytać i znów zostawić w odpowiednich lokalizacjach. Najbardziej rozpowszechnionym miejscem w akcjach bookcrossingowych są specjalne tworzone regały bookcrossingowe. Do akcji może dołączyć każdy, bezpłatnie – dodaje.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..