Udane występy Kacpra Ambrożego

Po udanych startach w biegach na 400m przez płotki w bardzo mocno obsadzonym międzynarodowym mityngu w czeskim Nowe Masto nad. Metuje oraz 2. miejscu w Drużynowych Mistrzostwach Polski w Jeleniej Górze, Kacper Ambroży wystartował w dniach w 95. Mistrzostwach Polski Seniorów w Lekkiej Atletyce w Radomiu.

Były zawodnik MUKS Legnica, wychowanek trenera Andrzeja Szczupaka, a obecnie zawodnik AZS AWF Wrocław, student Politechniki Wrocławskiej zajął 2. miejsce w biegu eliminacyjnym, a w finale zajął 5. miejsce z czasem 52.57s.

Zawody odbyły się w bardo trudnych warunkach: porywisty wiatr i wysoka temperatura, co miało wpływ na osiągnięte wyniki. Złoty medal zdobył Patryk Dobek MLKS Szczecin, czołowy zawodnik w tej konkurencji w Europie, z czasem 50.34s.