Opublikowany: czw, Paź 12th, 2017

Uczniowie klas mundurowych mianowani na wyższe stopnie (FOTO)

40 uczniów klas drugich i trzecich w Zespole Szkół im. Jana Wyżykowskiego w Głogowie otrzymało akty mianowania na wyższe stopnie awansu w edukacji mundurowej: mł. kadeta, kadeta, starszego kadeta i nadkadeta.

– Młodzież ta, poza nauczaniem ogólnokształcącym z przygotowaniem do matury, przez trzy lata przygotowywana jest do pracy w służbach mundurowych – informuje podinsp. Bogdan Kaleta, oficer prasowy KPP w Głogowie. – Poznaje podstawy pracy policjanta, strażaka, żołnierza zawodowego.

Opiekę nad klasami mundurowymi sprawuje z ramienia komendy asp. Łukasz Szuwikowski. Uczniów obowiązuje regulamin. Noszą mundur, co wyróżnia ich w placówce. Uczestniczą też w zajęciach terenowych, w szkołach policyjnych i na poligonach wojskowych.

Akty mianowania wyższe stopnie, w imieniu Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie podinsp. Mariusza Bużdygana, wręczył podinsp. Bogdan Kaleta.

Fot. KPP Głogów

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..