Terefełko nie będzie szefem sędziów w nowych strukturach

Przedstawiciele klubów z okręgu legnickiego spotkali się w piątek w sali konferencyjnej budynku Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębia z wiceprezesem PZPN a zarazem prezesem DZPN Andrzejem Padewskim oraz wiceprezesem DZPN ds. szkoleniowych Krzysztofem Paluszkiem. Podczas spotkania padło wiele pytań ze strony przedstawicieli klubów, a także jedna ważna deklaracja. W nowych strukturach zabraknie miejsca dla dotychczasowego szefa sędziów Bogdana Terefełko.

Podczas rozmowy kluby zostały zapewnione m.in. o tym, że wszystkie sprawy wciąż będą załatwiane w Legnicy a Dolnośląski Związek Piłki Nożnej pracuje od jakiegoś czasu na wprowadzenie systemu e-kontaktu i e-delegacji. – Dobre pomysły trzeba powielać i nikt tutaj zasług nie zamierza zabierać – mówił Andrzej Padewski. Ponadto maksymalnie uproszczone zostanie zgłoszenie do rozgrywek, ponieważ zamiast dotychczasowego zgłoszenia i wniosku licencyjnego będzie trzeba złożyć tylko jedną kartkę, na której znajdą się wszystkie najważniejsze dane.

Prezes Padewski zapowiedział także, że opłaty startowe, składka członkowska oraz uprawnienia zawodników zostaną obniżone o conajmniej pięćdziesiąt procent. Niewykluczone także, że w najbliższym czasie zostanie zdjęty obowiązek posiadania grupy młodzieżowej w A-klasie. – Pracujemy nad innymi rozwiązaniami, które się sprawdzają gdzie indziej – podkreślał Padewski.

W trakcie spotkania ze strony włodarza wojewódzkiego związku padła również jednoznaczna deklaracja, że w nowych strukturach zabraknie miejsca dla prezes OZPN – Marii Kajdan, która postanowiła pójść swoją drogą. Największe zadowolenia jednak pojawiło się, gdy padła informacja, że ze stanowiskiem szefa sędziów pożegna się Bogdan Terefełko. – Generalnie dla nas jako sedziów może być tylko lepiej, gdyż dziś jeden decyduje o wszystkim za wszystkich mimo, że jest jakieś gremium – mówi nam jeden z arbitrów, który jednak nie chce ujawniać swoich danych.

Podziel się
Tagi
Wyświetlonych 6 komentarzy
Wyraź swoją opinię
 1. Marcin pisze:

  Bogdan, Bogdan napij się… haha to się skończą imprezki

 2. szort pisze:

  20 osob w tym Padewski, Paluszek,Turkowski, Michalik…No rzeczywisie masowe zainteresowanie problematyką.

 3. Sędzia pisze:

  Jestem przerażony opinia na Pana Bogdana. Od ponad roku sędziuje i z każdym problemem dzwonię do niego a on udziela rzeczowej odpowiedzi. To jak sędziuje nie wypowiadam się ponieważ jestem młodym stażem.

 4. shot pisze:

  Powiedzmy sobie wprost dlaczego tuba propagandowa RR atakuje Terefelkę? Ano dlatego, ze gra w druzynie wójta T.Kielana i jest podporą Kielana.I niech kolega Michalik nie struga bohatera naszych czasów…

  • Sędzia2 pisze:

   Bogdanowi nie trzeba dopisywać ideologii do jakiej strony należy. Jak został wybrany? Przez Panią Prezes a nie przez sędziów którym ma przewodzić. Kiedy spożywa %? Przed, w trakcie i po sędziowanych spotkaniach. Jak dla mnie paranoja ale zależności jakie powstają pomiędzy OZPN a Bogdanem powodują, że obecnie w strukturach Okręgu jest nie do ruszenia.

 5. M pisze:

  To jest najlepsza z możliwych decyzji!! Teraz dajcie Opalińskiego bądź Dłubałę, do tego kilku młodych i sędziowie powstaną w końcu z kolan

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..