Szukają pomysłu na polkowicki aquapark (WIDEO)

Aquapark w Polkowicach wymaga gruntownej modernizacji. Od kilku lat nieczynne są zewnętrzne zjeżdżalnie, choć w tym czasie pojawiły się inne atrakcje, np. sauny czy siłownia. Władze gminy szukają pomysłu na nowe otwarcie. To może kosztować kilkanaście milionów złotych.

W maju polkowicki aquapark będzie obchodzić 20-lecie działalności. W tamtym czasie był to jeden z najnowocześniejszych tego typu obiektów w kraju. Od 2008 roku jest to Regionalne Centrum Rekreacyjno-Rehabilitacyjne. Po latach kompleks zestarzał się i wymaga gruntownej modernizacji. Mimo wielu dotychczasowych inwestycji.

– W ostatnim czasie wyremontowaliśmy kriokomory i jaskinię solną – mówi Beata Betka, prezes Aquapark Polkowice – Regionalne Centrum Rekreacyjno-Rehabilitacyjne S.A. – Jeśli chodzi o strefę saun, to klienci widzą, jakie nastąpiły tam zmiany. Pojawiły się nowe atrakcje, na przykład grota śnieżna lub lodowa, jak niektórzy ją nazywają. Przebudowana jest strefa do schładzania. Natomiast przed nami modernizacja kompleksowa.

W polkowickim ratuszu plany modernizacji aquaparku omawiane są już od dłuższego czasu. Stawką jest konkurencyjność na rynku. Od kilku lat nieczynne są zewnętrzne zjeżdżalnie, które były jedną z atrakcji. Gmina i zarząd spółki szukają też innych pomysłów na nowe otwarcie.

– To nie tylko przebudowa, ale również remont lub wymiana wielu urządzeń – mówi Wiesław Wabik, burmistrz gminy. – Chciałbym też, żeby aquapark był parkiem tematycznym. Jaki to będzie temat, to być może zdecydują o tym mieszkańcy naszej gminy. Są na przykład parki, w których dominującym tematem są tropiki albo świat dinozaurów czy świat kosmosu i nowoczesności.

– Tych zadań jest sporo, między innymi, wymiana zewnętrznych rur zjazdowych – dodaje Beata Betka. – Zostały wyłączone z eksploatacji jakiś czas temu. Możemy je w każdej chwili wymienić na identyczne, natomiast władze Polkowic zawsze stawiały na wysoką jakość. W związku z tym, w zamyśle, nowe zjeżdżalnie mają być super atrakcją, magnesem, który przyciągnie.

Zdaniem Łukasza Puźnieckiego ze Stowarzyszenia Lepsze Polkowice, sprawa jest bardziej skomplikowana.

– Sytuacja aquaparku przypomina bal na Titanicu: okręt tonie, a orkiestra dalej gra – mówi Łukasz Puźniecki. – Od wielu lat władze gminy dokładają milionowe kwoty na modernizację tego obiektu. Zatem, zanim przystąpimy do kolejnej, szumnej modernizacji, należałoby tam najpierw przeprowadzić solidny audyt, wprowadzić plan restrukturyzacyjny, ale przede wszystkim przyjrzeć się, czy osoby kierujące tym obiektem posiadają wystarczające kwalifikacje do tego, aby w odpowiedni sposób zagwarantować wydatkowanie środków publicznych w aquaparku, który miał być wizytówką miasta. Ale na niego potrzeba pomysłu. Do tego też jest potrzebna kadra menadżerska.

Nie wiadomo, czy modernizacja polkowickiego aquaparku rozpocznie się w tym roku. Jak szacuje burmistrz gminy, będzie ona kosztować kilkanaście milionów złotych.

O Autorze

Wyświetlonych 11 komentarzy
Wyraź swoją opinię
 1. antoni napisał(a):

  Brawo Łukasz bardzo ważne słowa.
  od dawna aquapark popada w ruinę a pani prezes dostaje nagrody.
  taka sytuacja trwa od lat mimo wielu milionów które wpompowała w tą spółkę gmina Polkowice.

  widać wystarczy być z PDMP a nie coś wiedzieć aby zarządzać spółką gminą

  • Irek Makowiec napisał(a):

   Uparliście się na gadanie o tej nagrodzie. Nie wiecie, jak to naprawdę wyglądało i za co została przyznana nagroda Pani Beacie. Tak jak zostało wspomniane w artykule, aquapark obchodzi niedługo swoje 20-lecie, więc to chyba normalne, że nie wszystko działa doskonale i baseny wymagają remontu. A na to są potrzebne ogromne pieniądze, a jakaś przyznana nagroda raczej nie uszczupliła budżetu aquaparku i nie przesunęła remontu w czasie

 2. Monika napisał(a):

  Miałam kiedyś nieprzyjemność z tą panią jak była radną. Współczuję pracownikom.

  • michalk09 napisał(a):

   A o co chodzi? Kilka razy miałam styczność z tą Panią i nie było raczej mowy o nieprzyjemnościach. Z tego co wiem, to pracownicy też raczej zadowoleni z pracy z tą Panią, znam kilku z nich i wiem, jakie mają zdanie na ten temat

 3. quna napisał(a):

  W końcu w Polkowicach jest opozycja! Pan Łukasz ma odwagę powiedzieć głośno to, co się mówi na mieście po cichu!! Tak trzymać!

 4. Roman napisał(a):

  Jestem uzytkownikiem saun i po remocie nic sie nie zmieniło …….

 5. Polkowiczanin napisał(a):

  Nie wiem czy ten remont będzie ale warto wspomnieć żeby coś zrobić z brudną podłogą w szatni. W Zielonej górze jest to tak rozwiązane że nie można w butach wchodzić na szatnię. A u nas jest błotko które co chwilę panie z maszyną muszą przecierać…

 6. Mateusz99999 napisał(a):

  Po prostu zatrudnić kogoś lepszego w zarządzie, kto by sobie lepiej poradził, a nie tylko generował straty

  • Tantryn napisał(a):

   A kto w zarządzie aquaparku generuje straty? Poradziłbyś sobie lepiej? Ja tam nie widze błedów w zarządzie. Aquapark nie jest w najlepszym stanie, bo po prostu sie zestrzał. Został już zapowiedzianu remont 🙂

 7. iwokom napisał(a):

  Ta Pani Beata już niech się lepiej nie wypowiada, aqupark potrzebuje przede wszystkim nie remontu, tylko zmiany w zarządzie

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..