Szkolenie z e-składek

Bezpłatne szkolenia, dotyczące przyszłorocznych zmian w płaceniu e-składek, organizuje legnicki oddział Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Kursy adresowane są do firm, przedsiębiorców i osób pozostających na tzw. samozatrudnieniu. Wymienione podmioty, od 1 stycznia, będą opłacać wszystkie składki jednym zwykłym przelewem na indywidualny numer rachunku.

Ubezpieczyciel czeka na zainteresowanych w czwartki – 19 i 26 października br. o godz. 10 w swej legnickiej siedzibie przy ul. Grabskiego 26 Legnicy – sala konferencyjna nr 200. Obowiązują zapisy. Chęć udziału w kursie należy zgłosić telefonicznie pod numery: 76 876-41-68 lub 76 876-41-63, w godz. 8-15.

Informację o numerze rachunku płatnik składek dostanie z ZUS, listem poleconym, w czwartym kwartale 2017 r. Korespondencja dotrze do płatnika, o ile ZUS zna jego aktualny adres. Jeśli nie zgłosił zmiany danych powinien to zrobić jak najszybciej.

–  Od nowego roku płatnik składek, zamiast trzech albo czterech przelewów, będzie wypełniał tylko jeden. Będzie szybciej i taniej. Na tym polega rewolucyjność e-składki. Aby się jednak do tej zmiany dobrze przygotować, warto skorzystać z oferty szkoleniowej ZUS i pomocy naszych ekspertów – mówi Emilia Nowakowska, koordynator ds. komunikacji społecznej i edukacji oddziału ZUS w Legnicy.

Do końca roku odbędzie się jeszcze kilka takich spotkań w innych miastach subregionu legnickiego.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..