Synoptycy znów ostrzegają przed oblodzeniem

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla kilku województw ostrzeżenia pierwszego stopnia przed silnym mrozem i oblodzeniem. Alerty obowiązują również w północnej części Dolnego Śląska, w tym w kilku powiatach naszego regionu. Niewykluczone są trudności komunikacyjne.

To już kolejne ostrzeżenie meteorologiczne wydane w ciągu ostatnich kilku dni. – Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach mokrego śniegu. Temperatura minimalna od -4°C do -2°C, temperatura minimalna gruntu około -6°C – informuje Barbara Wrona, dyżurny Biura Prognoz Meteorologicznych we Wrocławiu.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska wynosi 80 procent. Alert jest ważny do piątku, 11 stycznia, do godz. 9. W naszym regionie obowiązuje w powiatach: lubińskim, legnickim, polkowickim i głogowskim.

Pierwszy stopień zagrożenia oblodzeniem może oznaczać śliskość na drogach i chodnikach oraz utrudnienia komunikacyjne. Synoptycy zalecają najwyższą ostrożność oraz śledzenie komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Fot. ilustracyjne

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..