Opublikowany: sob, Lut 17th, 2018

Świecidełka w gablotach (FOTO)

Oryginalna biżuteria z Tajwanu, Australii, Szwecji, Belgii czy Korei Południowej – wszystko w jednym miejscu. Muzeum Regionalne zaprasza do zwiedzania wystawy, na której eksponaty pochodzą z Legnickiego Festiwalu Srebra. Jaworską ekspozycję otworzył w piątek dyrektor Galerii Sztuki w Legnicy, Zbigniew Kraska.

Eksponaty pochodzące z różnych zakątków świata projektowane były przez absolwentów wyższych uczelni. – Projekt biżuterii artystycznej zawsze jest unikatowy i nigdy nie kupimy go w sklepach komercyjnych – mówił podczas otwarcia wystawy Zbigniew Kraska i podkreślił, że nie jest to biżuteria, która ma wyłącznie zdobić.

Jak się okazuje, szlachetne kamienie i oryginalne ozdoby, wiele mówią o człowieku, który je eksponuje. – Biżuteria może manifestować nasze poglądy i ma walory komunikatu, którym się dzielimy z innymi – mówi dyrektor Kraska. W Jaworze nikt ze zwiedzających nie zgłosił się z czekiem, by kupić jakieś arcydzieło, jednak zdarzają się sytuacje, kiedy ktoś jest bardzo zainteresowany kupnem wybranego świecidełka.

– Niestety, zbiory będące w kolekcji nie są na sprzedaż, ale ze względu na spore zainteresowanie kupujących prowadzimy Legnicy komercyjną galerię Pod Przepiórczym Koszem. Tam znajdują się również unikatowe propozycje – zaprasza dyrektor Kraska. Jaworska wystawa potrwa do kwietnia br. Natomiast w maju czeka nas kolejny Festiwal Srebra.

Fot. Daniel Śmiłowski

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..