Opublikowany: śr, Gru 12th, 2018

Sprawca kolizji miał 3,5 promila i dożywotni zakaz

Spowodował kolizję i uciekł, ale i tak wpadł w ręce policji. W trakcie interwencji 27-latek „wydmuchał” 3,5 promila alkoholu, w dodatku okazało się, że sąd dożywotnio zakazał mu siadania za kierownicą. Mieszkaniec powiatu gryfickiego może teraz spędzić za kratami nawet 5 lat.

Do dyżurnego legnickiej policji zadzwonił mieszkaniec, informując, że na skrzyżowaniu ulic Fieldorfa i Koskowickiej doszło do kolizji. Jej sprawca miał odjechać z miejsca zdarzenia.

– Funkcjonariusze natychmiast ruszyli w tamtym kierunku, gdzie już po chwili, na ulicy Kamińskiego, zatrzymali kierowcę pojazdu marki Hyundai do kontroli drogowej. Po otworzeniu drzwi od strony kierowcy, policjanci od razu wyczuli silną woń alkoholu. Po przeprowadzonym badaniu na alkomacie okazało się, że 27-latek ma ponad 3,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu – relacjonuje Jagoda Ekiert, rzecznik prasowy KMP w Legnicy.

Na tym jednak kłopoty 27-latka się nie skończyły. Szybko okazało się, że miał już problemy z prawem.

– Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych wyszło na jaw, że wobec mężczyzny orzeczony został dożywotni sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych – dodaje mł. asp. Ekiert. – Mieszkaniec powiatu gryfickiego został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.

O dalszym losie mieszkańca powiatu gryfickiego zdecyduje teraz sąd. Grozi mu nawet pięcioletnia odsiadka.

Wyświetlonych 1 komentarzy
Wyraź swoją opinię

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..