Siódemka wygrała po karnych

Trwa dobra passa pierwszoligowych szczypiornistów Siódemki Miedź Legnica. Tym razem legniczanie wygrali po rzutach karnych w wyjazdowym meczu z AZS-em Zielona Góra.

Mecz lepiej rozpoczęli legniczanie, którzy prowadzili różnicą 2-3 bramek. Z biegiem czasu zarysowała się jednak przewaga gospodarzy i to oni do przerwy wygrywali 14:12. Początek drugiej połowi to kontynuacja dobrej gry akademików, jednak ostatni kwadrans to wyrównana walka bramka za bramkę. Żadnej z drużyn nie udało się przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść i mecz zakończył się remisem.

W rzutach karnych zdecydowanie lepsi okazali się legniczanie. Świetnie między słupkami spisał się młody bramkarz Dawid Dekarz, który obronił dwa rzuty. Skutecznie egzekwowali je: Paweł Paterek, Kamil Mosiołek i Patryk Gregułowski.

Siódemka Miedź Legnica z dorobkiem 19 punktów zajmuje w tabeli 4. miejsce pierwszej ligi grupy B.

AZS Zielona Góra – Siódemka Miedź Legnica 26:26 (14:12), karne 1:3

AZS: Jarszak – Gołębiowski 1, Kociszewski 1, Góral 4, Mieszkian 7, Szarłowicz 1, Franaszek 4, Kiersnowski 2, Jasiński 3, Więdłocha 3, Kuliński, Machalica, Wysocki, Chałupka.

Siódemka Miedź: Mazur, Dekarz, Dzido – Majewski 4, Przybylak, Płaczek 1, Ziemiński 4, Piwko 4, Drozdalski 1, Mosiołek 8, Gregułowski 3, Skiba 1, Paterek, Styrcz.