Ścigali go policjanci z dwóch powiatów

Kradzież paliwa, jazda pod wpływem i posiadanie narkotyków – za te przestępstwa odpowie 32-letni mężczyzna zatrzymany po pościgu prowadzonym przez policjantów z Bolesławca i Złotoryi. Grozi mu do 5 lat więzienia.

– Funkcjonariusze otrzymali informację o pościgu prowadzonym przez policjantów z sąsiedniego powiatu bolesławieckiego – informuje st. sierż. Dominika Kwakszys, KPP w Złotoryi. – Jak się okazało, doszło tam do kradzieży paliwa na stacji benzynowej. Miejscowi policjanci zlokalizowali pojazd sprawcy, jednak kierowca nie zatrzymał się do kontroli i zaczął uciekać.

Pościg przeniósł się na teren powiatu złotoryjskiego. Wtedy z pomocą ruszyli funkcjonariusze z tamtejszej komendy. Ustawili blokadę, w którą wpadł ścigany pojazd.

– Podróżowało nim trzech mieszkańców powiatu bolesławieckiego – dodaje Dominika Kwakszys.

32-letni kierowca był pod wpływem środków odurzających, a auto nie miało aktualnych badań technicznych i obowiązkowego ubezpieczenia, ani dowodu rejestracyjnego, który został wcześniej zatrzymany. Dodatkowo w samochodzie policjanci znaleźli marihuanę, a w toku kolejnych działań w miejscu zamieszkania 32-latka mundurowi z Bolesławca znaleźli jeszcze ponad pół kilograma narkotyków. Mężczyzna usłyszał zarzuty dotyczące m.in. kradzieży paliwa, prowadzenia pojazdu pod wpływem środków odurzających i posiadania narkotyków. Za kratkami może spędzić nawet 5 lat.

Fot. KPP Złotoryja

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..