Sale wykładowe już pełne (WIDEO)

1 października, jak zawsze rozpoczął się rok akademicki. Żacy w całej Polsce przez najbliższe miesiące będą zdobywać wiedzę, aby następnie popisać się nią w trakcie sesji. Z naszą kamerą odwiedziliśmy mury Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy, aby sprawdzić, jakie nastroje panują u tamtejszych studentów. Dowiedzieliśmy się również, że uczelnia otworzyła 4 nowe kierunki. 

-Nowy rok akademicki w naszych murach rozpoczęło ok. 3000 tys. studentów- mówi Mirosław Szczypiorski rzecznik prasowy PWSZ im. Witelona w Legnicy- w tym roku naszą uczelnię wybrało ponad 1000 nowych studentów. Największym zainteresowaniem cieszyły się takie kierunki, jak zarządzanie i inżynieria produkcji, informatyka, czy pielęgniarstwo. Otworzyliśmy też 4 nowe kierunki; energetyka, coaching zdrowego stylu życia, logistyka i transport, a także pedagogikę przedszkolną i wczesnoszkolną – kończy swoją wypowiedź Szczypiorski.

Studenci są pełni entuzjazmu, i póki co perspektywa sesji egzaminacyjnej ich nie stresuje.

-Jestem skupiona na zdobywaniu wiedzy i tylko to jest mój cel- słyszymy od jednej ze studentek

-Sesja może i jest stresująca, ale jeszcze o niej nie myślę. Zależy mi na tym żeby się uczyć i tylko tym się zajmuje. Nie w głowie mi również imprezowanie- z uśmiechem odpowiada na nasze pytania inna.

Pozostaje nam zatem tylko życzyć studentom, aby nie opuszczał ich optymizm i połamania piór.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..