Są rządowe pieniądze na polkowickie rondo

Prawie 1, 7 mln zł otrzymała gmina Polkowice na przebudowę skrzyżowania ulic: Dąbrowskiego, Legnickiej i Małej wraz z przebudową ulicy Legnickiej.

Pieniądze pochodzą z Rządowego Programu na rzecz Rozwoju konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej na Dolnym Śląsku.

Poza rondem powstaną chodniki i ścieżki rowerowe z nawierzchnią bitumiczną w kolorze czerwonym. Przebudowana zostanie nawierzchnia ul. Legnickiej i jej skrzyżowanie z ul. Kopalnianą. Przy ul. Legnickiej będzie zatoka autobusowa, a przy budynkach mieszkalnych przy ul. Kopalnianej zostanie wybudowany chodnik.

– Inwestycja, która otrzymała wsparcie jest bardzo ważna z punktu widzenia zarówno bezpieczeństwa, jak i komfortu poruszania się po drogach w obrębie naszego miasta – podkreśla Wiesław Wabik, burmistrz Polkowic. – Ten sukces to docenienie naszej pracy, a także motywacja do tego, by jeszcze skuteczniej sięgać po środki zewnętrzne – dodaje.

Całkowita wartość inwestycji wynosi 2,8 mln zł.

W sumie, w ramach programu zostanie zrealizowanych dwanaście zadań inwestycyjnych na blisko 30 milionów złotych.

Fot. UR

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..