Są dwa wnioski o nadanie nazwy rondu w Sobinie (WIDEO)

„Rondo im. Ratowników Górniczo-Hutniczych Polskiej Miedzi” a może „Rondo Górników i Ratowników Polskiej Miedzi”? To propozycje nazwy ronda na skrzyżowaniu ulic Polkowickiej i Myśliwskiej w Sobinie.

Pierwsza propozycja jest inicjatywą Stowarzyszenia Lepsze Polkowice, o czym już pisaliśmy, druga – Rady Sołeckiej Sobina. We wsi jest już kilka nazw związanych z KGHM.

– Są to ulice: Górnicza, Wiertnicza, Szybowa – wymienia Władysław Szczyrbaty, sołtys Sobina. – Wokół są kopalnie i jest Pogotowie Górnicze, dlatego nazwa jest odpowiednia dla naszej miejscowości – dodaje.

Stacja Górniczego Pogotowia Ratowniczego znajduje się obok szybu P VII w Sobinie. Dla ratowników obie inicjatywy są miłym zaskoczeniem.

– Tym rondem przejeżdżamy bardzo często, przede wszystkim do akcji ratowniczych, ale także na posiłki – mówi Grzegorz Wolak z Górniczego Pogotowia Ratowniczego. – Jak będzie się nazywać naszym imieniem, to będziemy bardzo szczęśliwi. I bardzo dziękujemy, że taka inicjatywa została stworzona.

Wnioski w sprawie nadania rondu w Sobinie nazwy związanej ze służbą ratowników w Polskiej Miedzi wpłynęły już do Rady Miejskiej w Polkowicach. Decyzja należy teraz do radnych.

 

Wyświetlonych 14 komentarzy
Wyraź swoją opinię
 1. antek napisał(a):

  ale żal, na zlecenie władzy teraz rada sołecka złożyła tożsamą propozycję żeby mogli sobie łatwo wybrnąć z propozycji stowarzyszenia. SŁABE

 2. Do antka napisał(a):

  Antek ma rację…. PDMP nikomu i niczego nie odpuści…

 3. olx napisał(a):

  Ale wiocha… 🙁 Czy polkowicka władza jest tak wyjałowiona, że jak nie może czegoś wymyślić to podkrada pomysły lokalnym stowarzyszeniom???:-( Słabe to 🙁

 4. zbyszek napisał(a):

  Pdmp nie przeglosuje wniosku lepszych Polkowic, przeglosuje rady soleckiej, powiedzą, ze lepsza propozycja, szersza, itp. I radni dostana dyscyplinę partyjna izaglosuja za propozycja rady soleckiej. Zobaczycie. Niestety slabe.

 5. Podkradanie pomysłów jest bardzo nieeleganckie. Na pewno zostanie to zauważone przez elektorat. Lepsze Polkowice, wymyśliły nazwę,która wyróżnia się w naszej gminie wśród ulic Stokrotkowych, Truskawkowych,Makowych, Azaliowych, Młodych 😛 i innych kwiatowych.Władze miały wiele lat na nadawanie nazw rond, ulic i honorowanie górnictwa (niestety nieudolnie). Mural, który przy naszym budżecie mógłby konkurować z wrocławskimi ,jest po prostu spaprany (wygląda jak malunki dziecka, już nie mówiąc o proporcjach). Jeżeli mowa o rondach to w Polkowicach jest ich kilka, z tego nazwy 2/3 zostały nadane przez opozycje (Ż.Wyklętych, Mazowieckiego), następna nazwa ronda, proponowana przez Lepsze Polkowice, zostanie kosmetycznie zmieniona na korzyść i triumf PDMP!HURRA! Polkowickiej władzy brak pomysłów, nie potrafią dbać ani o politykę historyczną, ani o szacunek dla górnictwa, nikt się na to nie nabierze przed wyborami. Lepsze Polkowice, nagłaśniajcie sprawę, bo możecie dużo zyskać, PDMP ostatnio dość często strzela sobie w kolano i oddaje wam artylerię:)Teraz ostatnia prośba do Pana Kaptura, który na pewno to czyta, jeżeli jest Pan prawdziwym dziennikarzem( ale chyba nie, bo niezależność nie idzie w parze ze stanowiskiem rzecznika Urzędu), niech Pan zachowa minimum etyki i opisze sytuacje już po triumfie PDMP w Gazecie Polkowickiej,ale po kolei( zaczynając od pomysłodawców). 🙂

 6. Dzik napisał(a):

  Cale pdmp. Smiech, smiech smiech. Zrobia wszystko aby kazdy pomysl musza wykorzystac jako swoj albo swoich ludzi

 7. Obiektywny napisał(a):

  Materiał jest bardzo nierzetelny. Cały problem polega na tym, że Rada Sołecka swój projekt złożyła długo przed stowarzyszeniem Lepsze Polkowice. Rada sołecka swój wniosek złożyła 12.09. Sprawdźcie kiedy wniosek złożyło stowarzyszenie. Też nie lubię PdMP, ale ludzie proszę zacznijcie myśleć samodzielnie i nie dajcie się zmanipulować. Ci z Lepszych Polkowic są tacy sami, a nawet gorsi. Nie dajcie się manipulować nikomu, a Lepsze Polkowice i ten koleś – niejaki Kaczan z Poznania, który nimi steruje – to mistrz manipulacji. Porównajcie daty złożenia wniosków i pomyślcie, kto komu podkradł pomysł. Wysatrczy wejść na facebook, Szkoda, że rzekomo niezależne od władzy media tak mocno manipulują 🙂

 8. olx napisał(a):

  Jest Barbórka! Różne środowiska wpadły na podobny pomysł. W materiale filmowym przedstawiciele tych środowisk zgodnie mówią o wspaniałej idei oddania hołdu ratownikom. Nikt się nie kłóci, jest godnie. Ale trzeba zrobić wpis o tym, że ugrupowanie pana Stanczyszyna i Wabika było pierwsze. To jest przedszkole normalnie. A jak się kopnie przy tym ludzi z konkurencyjnego dla władzy stowarzyszenia Lepszy Sobin, to ma się się satysfakcje szczególną. Przykre to, bo w takim dniu warto pokazywać jedność 🙁 Wy w tych Polkowicach obudźcie się w końcu!

 9. git napisał(a):

  No i gitt!!!###

 10. git napisał(a):

  Cala polkowickosc typowa. Ktokolwiek ma pomysl to zaraz nim sie obejrzy musi byc to samo ze strony pdmp. Ledwie pierdniesz na polance to na dolnych juz wiedza i biegna z pismem bo wodz kazal ize niby to oni.

 11. Po co napisał(a):

  to wszystko nie jest wazne. najwazniejsze ze wreszcie w miescie bedzie miejsce hołdu dla ludzi ktorzy sa najodwazniejsi i te odwage wykorzystuja w walce o czyjes zycie. hurra, hurra

 12. gustaw napisał(a):

  Bardzo dobre

 13. tadek napisał(a):

  Brawo Bogdan!

 14. dobry napisał(a):

  dobry dobry pomysl Panie Bogusławie takich ludzi nam trzeba z otwarta glowa brawo brawo

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..