Rusza remont drogi w Bartoszowie

Jutro, 14 listopada, początek przebudowy drogi biegnącej przez Bartoszów – zapowiadają urzędnicy z Legnickiego Pola. To z pewnością ucieszy mieszkańców, ale i legniczan dojeżdżających do pracy do zakładów na terenie LSSE. Na jakie utrudnienia należy się przygotować?

– W tym roku planujemy wykonać roboty branżowe – kanalizację deszczową, pozwalającą na odwodnienie drogi. Roboty budowlane spowodują znaczne utrudnienia w ruchu na odcinku ponad 200 metrów, od cmentarza do łuku przy świetlicy wiejskiej w Bartoszowie – informuje Henryk Babuśka, wójt Legnickiego Pola. I dodaje, że przewidywane jest wyłączenie z ruchu wskazanego odcinka, na co urząd już się przygotował. – Objazd dla tego odcinka zostanie ustanowiony na drodze wewnętrznej, gruntowej rozpoczynającej się na wysokości świetlicy, idącej w kierunku Legnicy, włączającej się na wysokości stacji meteorologicznej do ul. Koskowickiej. Ze względu na parametry drogi objazdowej, brak możliwości wyminięcia się dwóch samochodów, będzie ustanowiony ruch jednokierunkowy w stronę Legnicy – zapowiada.

Nowiny o rozpoczęciu inwestycji powinny ucieszyć jej użytkowników, którzy od lata skarżyli się na stan jezdni łączącej Bartoszów choćby z terenami Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Plany urzędu przewidują start przebudowy drogi gminnej w przyszłym roku.

Henryk Babuśka, wójt Legnickiego Pola

– Zakres przebudowy drogi oprócz budowy kanalizacji deszczowej i przebudowy jezdni wraz z wjazdami na posesje, obejmuje także przebudowę oświetlenia wzdłuż drogi oraz budowę chodnika o szerokości od 1,25 do 2m. Wtedy ten odcinek zostanie całkowicie zamknięty dla ruchu drogowego – tłumaczą przedstawiciele Urzędu Gminy Legnickie Pole.

Finisz prac ma nastąpić do 31 maja 2018 r. Inwestycja jest warta ok. 900 tys. zł, ale na tym prace prawdopodobnie się nie zakończą. Wiele zależy teraz od efektów starań gminy o finansowe wsparcie w ramach Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019. Kwota, o którą ubiega się Legnickie Pole to 1,7 mln zł czyli połowa kosztu kolejnego etapu tej inwestycji.

– Jeżeli gmina uzyska dofinansowanie, to w 2018 roku planowana jest kontynuacja przebudowy odcinka obejmująca przebudowę jezdni wraz z wjazdami na posesje, przebudowę skrzyżowania, wykonanie odwodnienia, budowę chodników o szerokości od 1,25 do 2 metrów, budowę przejść dla pieszych wraz ich dodatkowym oświetleniem. Skrzyżowanie i przejścia dla pieszych będą dodatkowo wyniesione na wys. 10 cm, co ma uspokoić ruch i poprawić bezpieczeństwo na tej drodze – wylicza wójt Babuśka, już dziś apelując do kierowców o ostrożność i cierpliwość.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..