Opublikowany: wt, Maj 15th, 2018

Remont za remontem

Fot. UM Legnica

Ledwie zakończyły się prace na ul. Mickiewicza, a legnicki magistrat zapowiedział rozpoczęcie remontu na al. Piłsudskiego. Na jakie utrudnienia muszą przygotować się kierowcy?

Prace przy Mickiewicza odczuli w ostatnim czasie legniczanie, którzy np. chcieli dotrzeć w pobliże parku Miejskiego, jadąc od strony centrum. Zakończenie remontu to dobra wiadomość, szczególnie, że pojawiły się tam nowe miejsca parkingowe, krawężniki i część chodników. Inwestycja, po uwzględnieniu wykonanych wcześniej prac na Oświęcimskiej, kosztowała w sumie ok. 1,8 mln zł.

Tuż po zakończeniu tego zadania, urzędnicy zapowiedzieli wprowadzenie zmian w organizacji ruchu przy al. Piłsudskiego. Już wczoraj drogowcy przygotowywali się do rozpoczęcia prac, dziś również można ich zauważyć przy jednej z głównych arterii, łączących dwa największe miejscowe osiedla. Remont będzie trwał na odcinku od kładki dla pieszych w okolicy skrzyżowania z ul. Galileusza i Marsa, do skrzyżowania z ulicami: Koskowicką i Wielkiej Niedźwiedzicy.

Fot. UM Legnica

Choć oficjalnie remont ma ruszyć dopiero w sobotę, 19 maja, pierwsze utrudnienia kierowcy odczują już dziś. Jakie? Jezdnie na odcinku od Heweliusza do kładki zostaną zwężone do jednego pasa. Już dziś pracownicy wykonawcy zamykają jezdnię w stronę Piekar na odcinku od Galileusza do wiaduktu kolejowego, a docelowo – także skrzyżowania z Galileusza oraz Koskowicką.

– Ruch dwukierunkowy będzie odbywał się tylko jedną jezdnią al. Piłsudskiego na odcinku od kładki dla pieszych przy skrzyżowaniu z ul. Marsa do ul. Sudeckiej. Tak zorganizowaną czasowa organizacja ruchu zmieni się w trakcie wakacji, gdy prace budowlane z jezdni południowej zostaną przeniesione na drugą jezdnię, północną, al. Piłsudskiego – informuje Arkadiusz Rodak, rzecznik prasowy legnickiego magistratu.

Warto przypomnieć, że w efekcie remontu przy ok. 450 m wymienionej nawierzchni powstanie nowe oświetlenie uliczne, a zieleń przy pasie drogowym zostanie poddana rekultywacji. Z kolei przy turbinowym rondzie pojawi się kolejne aktywne przejście dla pieszych, podobne do tego, które powstało przy bramie cmentarza przy ul. Wrocławskiej.

– U zbiegu Wielkiej Niedźwiedzicy z Kasjopei oraz łącznikiem, biegnącym pod wiaduktem kolejowym do ul. Koskowickiej, przewidziane jest wyniesione skrzyżowanie – dodaje Rodak.

Prace przy Piłsudskiego pochłoną prawie 8 mln zł. Miasto pozyskało na ten cel rządową dotację na ok. 2,8 mln zł.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..