Opublikowany: pon, Paź 23rd, 2017

Pustuła wicemistrzem Polski

Mateusz Pustuła z KS Polkowice został srebrnym medalistą Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Boksie, które rozegrano w Koninie. W walce o złoto nasz pięściarz uległ na punkty Dorianowi Mospinkowi z BKS Skorpion Szczecin w stosunku 2:3.

W Koninie walczyło dwóch polkowickich zawodników. Mateusz Pustuła (52 kg)  i Mateusz Felkel (81 kg), który poległ w pierwszym starciu z wymagającym przeciwnikiem Maciejem Habą Z Bombardiera Wrocław.

Natomiast Pustuła spisał się rewelacyjnie. Swoją pierwszą walkę z Adrianem Andrzejczakiem (Copacabana Konin) wygrał w I rundzie. W drugiej zwyciężył jednogłośnie na punkty 5:0 Sebastiana Węgłowskiego (BTS 1926 Broń Radom). W finale zmierzył się z pięściarzem Skorpiona Szczecin – Dorianem Mospinkiem. Bokser Skorpiona po ciosie Pastuły padł na deski i był liczony. Ostatecznie pojedynek zakończył się wygraną rywala w stosunku 3:2.

Zdobycie tytułu Młodzieżowego Wicemistrza Polski to największy życiowy sukces polkowickiego zawodnika.

 

Podziel się

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..