Przełamanie Legii

Aktualni mistrzowie Polski przełamali się na Miedz Legnica. Po dwóch przegranych z rzędu Legia Warszawa pokonała na własnym stadionie podopiecznych Dominika Nowaka 2:0 (1:0), po bramkach Carlitosa i Medeirosa.

Gospodarze od początku rzucili się do ataku i to oni stwarzali sobie więcej dogodnych sytuacji. Kilka z nich nie udało się wykorzystać, ale do czasu. Wynik w 22. minucie otworzył Carlitos, który z bliskiej odległości wpakował piłkę do siatki Miedzi. Legioniści stwarzali kolejne okazję, choć bramki nie zdobyli, a legniczanie? Legniczanie nie oddali w pierwszej połowie strzału na bramkę mistrzów Polski.

W drugiej połowie to Medeiros wystąpił w roli głównej, ale asystę do wcześniejszej bramki dołożył Carlitos. Jego kolega z drużyny zdobył natomiast ładną bramkę zza pola karnego. Było 2:0 i mogły paść kolejne bramki. Najpierw swoją sytuację miała Legia, a w doliczonym czasie goście mogli zmniejszyć rozmiary porażki, ale Łukasz Garguła uderzył w słupek z rzutu wolnego.

Legia Warszawa – Miedź Legnica 2:0 (1:0)
1-0 22′ Carlitos
2-0 62′ Iuri Medeiros

Legia: 30. Radosław Majecki – 20. Marko Vešović, 4. Mateusz Wieteska, 55. Artur Jędrzejczyk, 16. Luís Rocha – 45. Iuri Medeiros (71′ 18. Michał Kucharczyk), 26. Cafú, 24. André Martins (78′ 7. Domagoj Antolić), 53. Sebastian Szymański (52′ 22. Kasper Hämäläinen), 21. Dominik Nagy – 27. Carlitos

Miedź: 1. Łukasz Sapela – 23. Paweł Zieliński, 2. Aleksandar Miljković, 26. Božo Musa, 19. Grzegorz Bartczak, 11. Juan Cámara – 20. Mateusz Szczepaniak, 22. Borja Fernández, 14. Omar Santana (74′ 9. Fabian Piasecki), 33. Joan Román (46′ 21. Henrik Ojamaa) – 10. Petteri Forsell (83′ 7. Łukasz Garguła)

sędziował: Mariusz Złotek (Stalowa Wola)
widzów: 15 000.