Przedświąteczne podsumowanie gminnego programu

Były życzenia świąteczne i dzielenie się… doświadczeniami. Gośćmi burmistrza Polkowic Wiesława Wabika byli mieszkańcy miasta, którzy zgłosili się do programu odpracowywania zaległości czynszowych.

W spotkaniu uczestniczyła też Renata Dembek, zastępca burmistrza ds. społecznych.

W sali konferencyjnej polkowickiego ratusza zebrali się ci, którzy już spłacili swoje zobowiązania czynszowe, a także osoby, które są na najlepszej drodze do takiego rozwiązania.

W żłobku miejskim swoje zaległości czynszowe odpracowuje pan Jerzy. Pochwalił się tym, że postawił tam ściankę działową i wmontował drzwi.

– Bardzo się cieszę, że gmina dała nam taką możliwość – mówił polkowiczanin podczas spotkania. – Bez tego nie wiem, jak byśmy sobie poradzili. Czasami to nie jest takie łatwe, a dług narasta w szybkim tempie – dodał.

Jedno z małżeństw w ciągu miesiąca odpracowało dwa tysiące złotych. Jak mówili, we dwoje łatwiej było to zrobić i co ważne, mogli sobie pomagać.

W spotkaniu uczestniczyła większość z ponad 50 osób, które zgłosiły się do gminnego programu odpracowywania zaległości czynszowych. Funkcjonuje on od 1 lipca i do końca listopada polkowiczanie odpracowali ponad 50 tysięcy złotych. Są to m. in. roboty porządkowe i konserwatorskie w gminnych placówkach oraz instytucjach kultury.

– Prace zawsze są dostosowane do indywidualnych zdolności i umiejętności osób przystępujących do programu – podkreśla Dorota Czerniawska, koordynator projektu.

Polkowiczanie, którzy chcą pozbyć się długu związanego z czynszem mieszkaniowym nadal mogą zgłosić się do gminnego programu. Wnioski można pobrać m. in. w urzędzie gminy, w Powiatowym Urzędzie Pracy oraz w Ośrodku Pomocy Społecznej.

Źródło: UG Polkowice 

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..