Pracownicy Polskiej Miedzi ruszają na pielgrzymkę (WIDEO)

Pracownicy grupy KGHM po raz drugi wyruszą jutro w pieszej pielgrzymce do Sanktuarium Maryjnego w Grodowcu. Do wspólnej modlitwy zapraszają także pozostałych mieszkańców Zagłębia Miedziowego.

Po raz pierwszy piesza pielgrzymka pracowników Polskiej Miedzi wyruszyła rok temu – po tragicznym wypadku w Zakładach Górniczych Rudna, w którym zginęło ośmiu górników. Pątnicy wędrowali do Grodowca modląc się za zmarłych kolegów.

– W tym roku przyświeca nam ta sama intencja – mówi Piotr Zaorski, jeden z organizatorów pielgrzymki. – Zamierzamy złożyć hołd nie tylko naszym kolegom, ale wszystkim ludziom, którzy zmarli na skutek wypadku w pracy. Zapraszamy więc do udziału w pielgrzymce także tych mieszkańców, którzy nie są pracownikami Polskiej Miedzi.

Pielgrzymka wyruszy 13 stycznia o godzinie 8 z dwóch miejsc. W Lubinie jej uczestnicy zbiorą się pod kościołem pw. św. Jana Bosko, skąd autokar zawiezie ich do Żelaznego Mostu. Stamtąd przejdą pieszo przez Tarnówek do Grodowca.

Druga grupa wyruszy z Jaczowa, spod kościoła pw. św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Pielgrzymi udadzą się do sanktuarium trasą biegnącą przez Kwielice i Grębocice.

Zgłosić swój udział można TUTAJ. Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerami telefonów: 606 91 14 51 i 695 14 18 89.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..