Opublikowany: wt, Lut 27th, 2018

Pożar domu w Jakuszowie. Strażacy walczą z żywiołem (WIDEO, FOTO)

Aż 12 strażackich zastępów gasi pożar w Jakuszowie, gdzie w ogniu stanął dwupiętrowy dom wielorodzinny. Mobilizacja jest duża, bo do akcji włączyły się jednostki OSP z Miłkowic, Kunic, Ulesia i Chojnowa. – Nie mamy jeszcze informacji o osobach poszkodowanych – informuje Marcin Swenderski, rzecznik prasowy legnickiej straży pożarnej.

Zgłoszenie pożaru dotarło do legnickich pożarników dziś przed godz. 9.50. Na miejsce wyruszyły jednostki PSP w Legnicy, ale i ochotnicy z trzech podlegnickich gmin. Akcja trwa, choć w tej chwili strażacy nie są w stanie podać zbyt wielu szczegółów.

– Płonie dach dwupiętrowego budynku mieszkalnego w Jakuszowie. Na miejscu jest 12 zastępów. Strażacy dysponują drabiną i mechanicznym podnośnikiem. Działania gaśnicze trwają. Nie wiadomo jeszcze czy wskutek pożaru ucierpiały jakieś osoby – relacjonuje st. ktp. Marcin Swenderski, oficer prasowy komendy miejskiej PSP w Legnicy.

Na miejscu są też pracownicy pogotowia ratunkowego oraz policja.

Fot. Przemysław Łyskawa

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..