Opublikowany: śr, Cze 6th, 2018

Pożar na budowie fabryki Mercedesa (FOTO, WIDEO)

Na terenie budowy jaworskiej fabryki silników Mercedesa doszło do pożaru. Ogień pojawił się około godz. 13. Czarny dym widoczny był z odległości kilku kilometrów. Na miejsce wezwano straż, która szybko opanowała pożar.

Do akcji wysłano trzy zastępy straży pożarnej. Ze wstępnych ustaleń wynika, że podczas prac koparko-ładowarka zatrzymała się i stanęła w płomieniach. Nie było czasu na samodzielne gaszenie maszyny.

Straż zjawiła się błyskawicznie i równie szybko poradziła sobie z pożarem. – Koparka zatrzymała się akurat w miejscu nie zagrażającym innym maszynom i ludziom. Przy pomocy piany ogień został sprawnie zagaszony – powiedział nam kierujący akcją st. kpt. Tomasz Kita z JRG Jawor.

Prawdopodobną przyczyną pożaru mogło być zwarcie instalacji elektrycznej. Zdarzenie nie miało wpływu na pracę robotników. Fabryka powstaje zgodnie z planem, a ekipy budowlane dotrzymują terminów.

fot. Daniel Śmiłowski

Materiał wideo:

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..