Opublikowany: śr, Lip 15th, 2015

POWIAT LEGNICKI. Zakaz kąpieli w Prochowicach

???????????????????????????????Zanieczyszczenie bakteriologiczne stwierdził legnicki sanepid w basenowej wodzie przy ul. Słowackiego w Prochowicach i zakazał kąpieli na tym akwenie do czasu usunięcia problemu.

Organizator wypoczynku, czyli Prochowicki Ośrodek Kultury i Sportu, musi wprowadzić tzw. działania naprawcze. Jak tłumaczy Teresa Drab, kierownik oddziału higieny komunalnej z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Legnicy, być może wystarczy przeprowadzić dodatkową dezynfekcję wody. Jutro rano sanepid będzie znał kolejne wyniki badań.

W pozostałych basenach odkrytych – przy ulicach Stromej i Radosnej w Legnicy, można się kąpać bez obaw. Podobnie, jak w wyznaczonych miejscach na Jeziorze Kunickim, Rokitkach i kąpielisku Kormoran w Legnicy. W tym roku nie ma natomiast chętnego na prowadzenie akcji letniej w Jezierzanach.

Rutynowo sanepid bada wodę w basenach co dwa tygodnie. Jeśli jednak stwierdza jakieś nieprawidłowości, tak jak w Prochowicach, próbki pobierane są częściej.

FOT. POKIS

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..