Opublikowany: pon, Lut 11th, 2019

Pościg zakończony aresztowaniem

45-letni kierowca opla corsy uciekał przed policją ulicami Legnicy. Gdy zorientował się, że jednak nie zgubi patrolu, wyskoczył z samochodu i puścił się biegiem przed siebie. Ostatecznie dotarł do aresztu.

Mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Widząc policjantów z drogówki gwałtowanie przyśpieszył. Ucieczkę zaczął na ul. Piastowskiej, a na ul. Ściegiennego porzucił auto i dalej uciekał pieszo. Po krótkim pościgu policjanci dogonili go.

– W chwili zatrzymania mężczyzna był trzeźwy. Siedząc już w radiowozie przyznał, że uciekał, ponieważ nie posiada przy sobie żadnych dokumentów i ma zakaz prowadzenia pojazdów – informuje młodszy aspirant Jagoda Ekiert, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Legnicy.

Nie tylko kierowcy brakowało dokumentów. Opel, którym uciekał, nie miał aktualnej polisy OC, brakowało mu też obowiązkowego wyposażenia.

45-latek znalazł się w policyjnym areszcie, a pojazd usunięto pomocą drogową. Mężczyźnie grozi teraz pięć lat więzienia.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..