Ile polkowiczanie zapłacą za wodę i ścieki?

Dopłaty do cen zbiorowego zaopatrzenia w wodę i odprowadzania ścieków na terenie gminy Polkowice były jedynym punktem wczorajszej sesji rady miejskiej. I jak na razie sprawa nadal jest otwarta.

Posiedzenie zostało zwołane na wniosek klubu radnych Porozumienia dla Mieszkańców Polkowic.

Obecnie, dzięki dofinansowaniu w wys. 2,03 zł za m3, mieszkańcy gminy Polkowice płacą za wodę i ścieki 13,61zł za m3. W sumie, jest to 15,64 zł za m3. I taka cena obowiązuje do końca roku. Radni PdMP wnioskowali o to, by na tej sesji ustalić dopłaty na przyszły rok, na tym samym poziomie, jak do tej pory, choć budżet gminy na 2019 nie jest jeszcze uchwalony. Jak przekonywał radny Ireneusz Traczyk, projekt budżetu jest podstawową do prowadzenia gospodarki finansowej gminy.

– W projekcie budżetu na 2019 rok, złożonym przez burmistrza Wiesława Wabika, zabezpieczone są kwoty na dopłaty – argumentował radny Traczyk.

Przewodniczący rady Roman Rozmysłowski odpowiedział, że prace nad przyszłorocznym budżetem już się rozpoczęły i ma nadzieję, że do końca roku zostanie on uchwalony. Wtedy też zostaną ustalone dopłaty. Było to nawiązanie do opinii radców prawnych w kwestii projektu uchwały o dopłatach złożonego przez PdMP. Wynika z niej, m.in. to, że nie można podjąć wymienionej uchwały przed uchwaleniem budżetu na 2019 rok, z czym jak wspomnieliśmy powyżej klub radnych PdMP nie zgodził się.

Emocje studził burmistrz Łukasz Puźniecki: – Cena wody w przyszłym roku nie wzrośnie – zapewnił. – Zgodnie z opinią radców prawnych, takie zobowiązanie w postaci wprowadzenia dopłat zostanie uchwalone na sesji budżetowej.

– Może warto pochylić się nad większą dopłatą – zaproponował radny Paweł Kowalski, a jak dodał, będzie to tematem zaplanowanego na dziś posiedzenia komisji budżetu i finansów. Tam też, na jego wniosek formalny, skierowany został projekt uchwały w sprawie dopłat. Głosowało za tym 13 radnych.

Podczas wczorajszego posiedzenia przewodniczący rady poinformował też o powstaniu dwóch klubów radnych: Prawa i Sprawiedliwości oraz Lepsze Polkowice. Pierwszemu przewodniczy Paweł Kowalski, drugiemu – Sławomir Tarnowski.

Fot. UR

Wyświetlonych 1 komentarzy
Wyraź swoją opinię
  1. Olrk pisze:

    A tu pdmp chciało podłożyć nowemu burmistrzowi zdechłego szczura ale się nie udało

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..