Polkowicka komenda powiatowa PSP rośnie (WIDEO)

Sala szkoleniowa dla druhów z OSP, pomieszczenia biurowe i socjalne oraz ścieżka edukacyjna dla dzieci i młodzieży. To wszystko znajdzie się w nowej części Komendy Powiatowej PSP w Polkowicach. Prace budowlane mają się zakończyć się w sierpniu przyszłego roku.

Rozbudowa komendy PSP w Polkowicach rozpoczęła się kilka miesięcy temu. Efekty już widać. Prace podzielone są na dwa etapy.

– W tym roku planujemy przykrycie dachem, to ma być stan surowy zamknięty – powiedział nam Sylwester Jatczak, komendant powiatowy PSP w Polkowicach.

Jak dodaje, drugi etap zaplanowano w przyszłym roku, a prace mają potrwać do końca sierpnia.

Rozbudowa komendy była konieczna. W budynku brakuje m.in. pomieszczeń socjalnych i sal szkoleniowych dla druhów OSP. Po zakończeniu robót, biura z parteru zostaną przeniesione na górę.

– Chcemy też tam zrobić salę edukacyjną dla dzieci i młodzieży „Ognik”, gdzie będą mogły zapoznawać się z zagadnieniami z zakresu ochrony przeciwpożarowej – dodaje komendant.

Inwestycja będzie kosztować około 1,4 miliona złotych. Dotacje na ten cel przekazały gminy: Polkowice, Grębocice i Radwanice oraz powiat polkowicki.

Zobacz także: 

Fot. UR

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..