Polkowice a komunikacja z regionem

– Ponad dwadzieścia lat zaniedbań w obszarze transportu i komunikacji spowodowało, że Polkowice zostały komunikacyjnie wykluczone – mówił dziś podczas konferencji kandydat na burmistrza Polkowic, Łukasz Puźniecki. Do współpracy zaprosił Tymoteusza Myrdę, radnego wojewódzkiego, który pomysł bezpłatnej komunikacji w Polkowicach poparł i przedstawił plan połączeń międzymiastowych.

Komunikacja to jeden z punktów wyborczych Stowarzyszenia Lepszych Polkowic. W konferencji brali udział kandydaci do polkowickiej rady miejskiej i rady powiatu polkowickiego.

– Polkowice muszą mieć elastyczną komunikację z regionem, również połączeniem kolejowym. Usługi komunikacyjne powinny być powszechnie dostępne, a nie tylko w dni robocze – twierdzi Puźniecki, kandydat Stowarzyszenia Lepsze Polkowice i dodaje, że wzorem dla niego jest bezpłatna komunikacja powiatowa w Lubinie. Jego zdaniem Polkowice powinny przyłączyć się do projektu, by mieszkańcy mieli lepszy dostęp do szpitali, usług kulturalnych a także do rynku pracy.

– Komunikacja w Polkowicach na dzień dzisiejszy wygląda tak, że przychodzi weekend i mieszkańcy wiosek nie mają żadnego połączenia z miastem – dodaje Mariusz Zybaczyński , również reprezentujący Lepsze Polkowice.

– Popularność bezpłatnej komunikacji na terenie powiatu lubińskiego pokazała, jak dużo ludzi ma utrudniony dostęp do rynku pracy, szkół czy też do lekarzy – uważa radny wojewódzki, Tymoteusz Myrda i dodaj: – Dobrze, że w powiecie polkowickim jest kilku kandydatów, którzy zwracają uwagę na ten problem.

Radny Sejmiku Województwa Dolnośląskiego wspomniał także o połączeniu kolejowym, nawiązując do trwającego remontu trasy między Legnicą a Rudną-Gwizdanowem. Tymoteusz Myrda jest zdania, że potrzebne jest także zmodernizowanie odcinka Lubin-Polkowice, który służy do ruchu towarowego, oraz dobudowanie odcinka z Polkowic do Głogowa. Pozwoliłoby to uruchomić połączenia szynobusowe między wszystkimi miastami Zagłębia Miedziowego.

– Uważam, że to jest jedno z najważniejszych zadań, które stoi przed województwem w najbliższej pięcioletniej kadencji i będę o to walczył – zapewnia Myrda, który w nadchodzących wyborach będzie ubiegać się o fotel radnego Sejmiku.

Kolejnym pomysłem przedstawionym podczas konferencji było wprowadzenie zintegrowanego biletu na trasie Polkowice – Lubin – Legnica – Wrocław. Miałby to być system regularnych połączeń autobusowych skomunikowanych z odjazdami i przyjazdami pociągów Kolei Dolnośląskich.

Wyświetlonych 4 komentarze
Wyraź swoją opinię
 1. tomek pisze:

  brawo Lepsze Polkowice

 2. Ono pisze:

  Mam podobne zdanie do panów, ale mieć opinię nie wystarczy. To nie jest problem, który urodził się dzisiaj. Przed wyborami należałoby przedstawić już jakieś efekty pracy a po wyborach ewentualnie kontynuować. Obiecać może każdy.

 3. Kandydat pisze:

  Temat swobodnego transportu w gminie to priorytet. Uważam, że każdy mieszkaniec miasta powinien otrzymać odrzutowy plecak, a na terenach wiejskich powinniśmy zainstalować sprzęt do teleportacji. Dużym ułatwieniem dla mieszkańców będzie również ruchomy chodnik na moście nad DK3. Jeśli zostanę wybrany, będę o to walczył podczas mojej 5 letniej kadencji. Głosujcie na mnie! 🙂

 4. Bzdura pisze:

  Wprowadzenie nowej komunikacji miejskiej i to darmowej, to ma być 20 lat zaniedbań? Opowiadać bzdury to pan może, ale nikt w to nie wierzy.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..