Polkowiccy policjanci świętowali (FOTO)

Mianowanie na wyższe stopnie, nagrody motywacyjne, a także życzenia, gratulacje i podziękowania – tak swoje święto obchodzili w piątek, 11 sierpnia, funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach.

Uroczysty apel odbył się w auli Forum polkowickiego Zespołu Szkół.

– Jest to trudna, wymagająca poświęceń służba – mówił podinsp. Waldemar Cichocki, Komendant Powiatowy Policji w Polkowicach. – Dziś funkcjonariusze muszą podejmować różne wyzwania i dostosować swoje umiejętności do coraz nowszych zagrożeń. Wiem, że nasi policjanci są do tego przygotowani. Składam wszystkim najserdeczniejsze życzenia uznania i satysfakcji oraz pomyślności w życiu zawodowym i osobistym, także dla ich rodzin i bliskich.

Życzenia i podziękowania popłynęły także do policyjnych emerytów.

Akt mianowania na wyższy stopień odebrała m.in. sierż.szt. Magdalena Cwojdzińska z wydziału prewencji. Dlaczego wybrała tę służbę?

– Zawsze chciałam pomagać ludziom – powiedziała nam policjantka z dziewięcioletnim stażem w jednostce. – To ciekawa praca, która daje dużo satysfakcji, choć wymaga też wielu wyrzeczeń i radzenia sobie w trudnych sytuacjach.

Wysoko pracę polkowickiej komendy ocenił insp. Andrzej Łuczyszyn, zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji. – To jedna z najprężniej działających jednostek w subregionie legnicko-głogowskim. Święto to także czas refleksji nad tym, jaki ciężar odpowiedzialności nosicie na swoich barkach – dodał.

W imieniu samorządowców oraz mieszkańców powiatu polkowickiego za dotychczasową służbę podziękował policjantom wicestarosta Kamil Ciupak. I zadeklarował dalszą pomoc, by jeszcze bardziej wzmocnić poczucie bezpieczeństwa w powiecie.

Uroczystość uświetniła orkiestra ZG Polkowice-Sieroszowice. Był też krótki występ artystyczny.

 

O Autorze

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..