Opublikowany: śr, Lut 14th, 2018

Policjanci ranni w pościgu (WIDEO)

Dwóch legnickich policjantów zostało rannych w trakcie pościgu za czteroosobową szajką złodziei. Pokrzywdzeni funkcjonariusze trafili do szpitala. W sprawie zatrzymano trzy osoby. Jedna jest wciąż poszukiwana.

Do dramatycznych zdarzeń doszło we wtorkowy wieczór na nieczynnym odcinku drogi ekspresowej nr 3 w pobliżu cmentarza komunalnego w podlegnickim Jaszkowie. Jak informuje mł. asp. Jagoda Ekiert z zespołu prasowego legnickiej policji, około godziny 20.40 oficer dyżurny otrzymał informację o próbie włamania do pomieszczeń przy ul. Poznańskiej w Legnicy.

Przybyli na miejsce policjanci zauważyli forda focusa, w którym jechały cztery osoby. Na widok radiowozu kierowca auta gwałtownie przyspieszył i rzucił się do ucieczki.

Uciekinier jechał w kierunku Lubina. Następnie, by być niewidocznym, wyłączył światła mijania i wjechał w tumany kurzu, chcąc w ten sposób uniemożliwić policjantom dalszy pościg. W pewnym momencie gwałtownie zahamował i radiowóz zderzył się z fordem.

Rannym funkcjonariuszom udało się zatrzymać dwie szesnastolatki, które następnie zostały umieszczone w policyjnej izbie dziecka oraz młodego mieszkańca powiatu legnickiego. Trwają poszukiwania czwartego członka eskapady.

Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności. Jeden z rannych w rękę policjantów opuścił już szpital. Drugiego czeka wkrótce operacja ortopedyczna. Radiowóz nie nadaje się do dalszego użytkowania. Wiadomo, że ścigany ford focus jechał na cudzych tablicach rejestracyjnych.

Podziel się

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..