Opublikowany: czw, Sty 11th, 2018

Policja z myślą o pieszych. Akcja trwa

Od rana w Legnicy trwa dziś policyjna akcja „Pieszy kontra pojazd”. – Uczestnicząc w zdarzeniu drogowym pieszy, w przeciwieństwie do kierujących i pasażerów samochodów, pozbawiony jest jakiejkolwiek ochrony. W starciu z kilkanaście razy cięższym i szybszym pojazdem praktycznie nie ma szans – podkreśla mł. asp. Jagoda Ekiert z legnickiej policji.

Jak wyjaśniają legniccy mundurowi, ich koledzy z drogówki od rana do godz. 22 będą dziś czuwać nad bezpieczeństwem pieszych.

– Podczas akcji policjanci reagują na wszystkie, niezgodne z obowiązującymi przepisami ruchu drogowego zachowania pieszych, a także zwracają uwagę na kierujących pojazdami i ich zachowanie w stosunku do tej grupy osób – tłumaczy mł. asp. Ekiert. – Funkcjonariusze w szczególności będą obserwować zachowanie się kierujących pojazdami wobec pieszych, poruszanie się pieszych na odcinkach dróg bez wydzielonych chodników, przechodzenie pieszych w miejscach niedozwolonych oraz stosowanie się do sygnalizacji świetlnej – wylicza.

Policjanci bo późnych godzin wieczornych będą kontrolować kierowców. Przy okazji akcji apelują do zmotoryzowanych użytkowników dróg, by wsiadając za kierownicę pamiętali o zasadach bezpieczeństwa.

– Tylko przestrzeganie przepisów ruchu drogowego w połączeniu z rozsądkiem i rozwagą, mogą nas ustrzec przed kalectwem lub utratą życia. A odpowiedzialność za bezpieczeństwo spoczywa na wszystkich użytkownikach drogi – podkreśla Jagoda Ekiert.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..