Podejrzenie odry u dwuletniego dziecka

zdj. ilustracyjne

Podejrzenie odry u dwuletniego dziecka w jednym z głogowskich żłobków. Dziewczynka była szczepiona na tę chorobę. Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna prowadzi postępowanie wyjaśniające.

Informacja o tym, że w żłobku może być chore na odrę dziecko pojawiła się na stronie jednego z głogowskich żłobków z prośbą do rodziców, aby obserwowali swoje dzieci.

Jak dowiedzieliśmy się w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej nie ma jeszcze potwierdzenia, że objawy które wystąpiły u dziewczynki to odra:

– Dopiero w przyszłym tygodniu dziewczynce pobrana zostanie krew i przekazana do badania w zakładzie higieny. Na wyniki będzie trzeba poczekać kolejne kilkanaście dni. Nie ma co panikować – powiedziała nam Wioletta Chodorowska, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Głogowie.

Dziewczynka przyjęła pierwszą dawkę szczepienia na tę chorobę. Szczepieni byli także jej rodzice oraz dzieci w żłobku. Wiadomo, że dziewczynka jest w domu i czuje się dobrze.

Wyświetlonych 1 komentarzy
Wyraź swoją opinię
  1. anna pisze:

    Idioci, siano w głowie rzeby dziecka nieszczepić.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..