Jest plan organizacji ruchu w centrum Głogowa

Chodzi o skrzyżowanie ulic Alei Wolności i Bramy Brzostowskiej. Od kilku tygodni władze Głogowa prowadzą rozmowy z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad dotyczące zmiany organizacji ruchu w tym rejonie.  

Proponowane rozwiązanie ma być podobne do tego, jakie obowiązuje obecnie.

– Chodzi o skomunikowanie Alei Wolności bez sygnalizacji świetlnej, gdzie drogi podporządkowane, czyli Aleja Wolności i wylot ze Starego Miasta posiadałyby tylko prawoskręty. Natomiast jadąc od ronda, bądź od Zamku, jechalibyśmy prosto i również tylko w prawo – wyjaśnia prezydent miasta Rafael Rokaszewicz.

Takie rozwiązanie powstało na podstawie sygnałów od mieszkańców i kierowców, którzy zauważyli znaczną poprawę, jeśli chodzi o „korkowanie się” w ruchu, w tej części miasta.

– W okresie wakacyjnych wyjazdów, jak i teraz w godzinach szczytu jest dużo łatwiej przejechać przez tę część miasta, dlatego chcemy udoskonalić to skrzyżowanie – dodaje prezydent. – Oczywiście, będziemy obserwować, jak to przez kolejne miesiące będzie funkcjonować.

Prace drogowe na Alei Wolności dobiegają końca. Późną jesienią zostaną nasadzone krzewy i pojawi się mała architektura.

Zgodnie z umową, ostateczny termin oddania inwestycji to koniec listopada, ale być może uda się wcześniej uruchomić przejazd wyremontowaną Aleją Wolności.

Fot. UM w Głogowie

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..