Płacili fałszywymi „stówkami”

Dopiero po pewnym czasie właściciele sklepów i stacji paliw w Górze zorientowali się, że 100-złotowe banknoty, jakimi zapłacili klienci są falsyfikatami. Co ciekawe, taki też widniał na nich napis. Ale sprawcy nie cieszyli się długo swoim „biznesem”.

– Na podstawie zgromadzonych materiałów policjanci udowodnili czterem mieszkańcom powiatu górowskiego wprowadzanie do obrotu fałszywych banknotów stuzłotowych – informuje podkom. Agnieszka Połczyk, oficer prasowy KPP w Górze.

Sprawa wyszła na jaw pod koniec października, kiedy to funkcjonariusze otrzymali zgłoszenia od właścicieli sklepów i stacji benzynowych o nieznanych osobach, które zapłaciły za zakupione towary fałszywymi banknotami o nominale 100 złotych.

– Banknoty te posiadały napis „falsyfikat”, jednak osoby przyjmujące gotówkę nie zwróciły na to uwagi – dodaje Agnieszka Połczyk. – Dopiero po jakimś czasie sprzedawcy orientowali się, że zostali oszukani.

Mundurowi zabezpieczyli fałszywe banknoty, a potem zatrzymali czterech mężczyzn podejrzanych o ten czyn. Są to mieszkańcy powiatu górowskiego w wieku 44,19, 18 i 17 lat. Udowodnili im ośmiokrotne wprowadzanie do obrotu fałszywych pieniędzy. Ponadto, podczas przeszukania mieszkania 17- latka znaleźli kilkanaście porcji marihuany i amfetaminy.

Wszyscy sprawcy usłyszeli już zarzuty wprowadzania do obrotu fałszywych pieniędzy. Grozi im do 10 lat więzienia. A za posiadanie narkotyków 17- latkowi grozi do 3 lat odsiadki.

Policjanci apelują, aby dokładniej przyglądać się otrzymywanym banknotom, a w przypadku otrzymania lub ujawnienia fałszywki – natychmiast poinformować najbliższą jednostkę policji.

Fot. KPP Góra

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..