Opublikowany: pon, Maj 14th, 2018

Piłkarskie święto Zagłębia Lubin

Mecz Zagłębie Lubin – FK Usti nad Labem 4:0 (Fot. Mariusz Babicz)

Czwarta edycja KGHM Cup przywiodła na boczne obiekty Zagłębia Lubin, aż dziesięć zespołów. Kibice zebrani na trybunach mogli oglądać piłkę nożną w europejskim wydaniu.

Zawodnicy z kategorii U-15 w pierwszym dniu zmagań KGHM Cup zaaplikowali sympatykom futbolu przeróżne piłkarstwo. O punkty walczyła angielska ekipa Everton, a także walijskie Cardiff FC. Jednym z ciekawszych spotkań w wykonaniu miedziowych była konfrontacja z czeską ekipą FK Usti nad Labem. Gospodarze wygrali 4:0, ale łatwo nie było.

– W pierwszej połowie wyszli wysokim pressingiem, ale myślę, że tylko do drugiego gola, później poszło nam z górki – komentuje Adrian Bukowski, Zagłębie Lubin. W drugim dniu rozgrywek, miedziowym ostatecznie przyszło walczyć o 5. miejsce. Miedziowi ponownie zmierzyli się z czeskim FK Usti nad Labem i wygrali 2:1.

Starszych kolegów podglądali młodzi piłkarze, który na sąsiednich boiskach rozgrywali turniej Akademii Klasy Ekstra. Jednym słowem, miedziowi zaaplikowali swoim podopiecznych i ich rodzicom prawdziwy piłkarski piknik. – Szczerze powiem, że nie wyobrażałem sobie, że wyjdzie to wszystko tak fajnie. Przyszło bardzo dużo kibiców. Mamy dużo atrakcji dla tych najmłodszych, a więc Akademia Klasy Ekstra, KGHM Cup i każdy z nas znajdzie sobie coś dla siebie – komentuje Marek Wachnik, pełniący obowiązki rzecznika prasowego Zagłębia Lubin.

W Akademii Klasy Ekstra prócz gospodarzy, udział wzięły takie drużyny jak Górnik Lubin, Champion Chocianów czy zespół Gminy Radwanice. – Bardzo wysoki poziom turnieju. Jesteśmy na zaproszenie Akademii Zagłębia Lubin. Dajemy z siebie sto procent swoich możliwości. Sama rywalizacji i podejście zawodników to długa droga, aby się z tym oswoić. Najważniejsza teraz jest dobra zabawa – komentuje Grzegorz Grzelka, trener Champion Chocianów.

W piłkarskim święcie udział wzięli także podopieczni Piłkarskiej Akademii Żaczek, którzy rozgrywali swój turniej, bawiąc się przy okazji na dmuchańcach i doskonaląc swoją strzelecką technikę. – Celem głównym jest przede wszystkim integracja naszego społeczeństwa. Dużo dzieci z uśmiechami na twarzach. Nie tylko gry, ale i dużo zabawy – puentuje Piotr Błauciak, Akademia Piłki Nożnej Żaczek.

Mecz o 5. miejsce
Zagłębie Lubin – FK Usti nad Labem 2:1

Mecz o 7. miejsce
Jagiellonia Białystok – Karpaty Lwów 0:0 (4:3k)

Mecz o 3. miejsce
Everton FC – NEC Nijmegen 3:0

Mecz o 9. miejsce
AS Trencin – Royal FC 2:4

Mecz FINAŁOWY:
Cardiff – Slavia Praga 1:0

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..