Pijany uciekał autem i uderzył w radiowóz

Prawie 3 promile alkoholu w organizmie miał 28 – letni kierowca, który nie zatrzymał się do kontroli policyjnej i próbując uciec policjantom uderzył w radiowóz. Funkcjonariusze odnieśli obrażenia.

Do zdarzenia w Wilkowie, powiat głogowski. Patrol ruchu drogowego usiłował zatrzymać do kontroli kierowcę opla astry.

– Wcześniej policjanci otrzymali sygnał, że kierowca tego pojazdu może być nietrzeźwy – informuje podinsp. Bogdan Kaleta, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie. – Pomimo podawanych wyraźnie przez policjantów znaków i sygnałów, kierujący oplem 28 – latek nie tylko zignorował polecenia, ale przyspieszył i uderzył w radiowóz.

Mężczyzna nadal próbował uciekać. W końcu auto uderzyło w znak drogowy i taranując ogrodzenie wjechało na posesję. Funkcjonariusze zatrzymali kierowcę i osoby znajdujące się w samochodzie.

– Wszyscy byli agresywni i policjanci musieli użyć siły, aby ich obezwładnić – dodaje Bogdan Kaleta. – Wezwali na pomoc inne patrole. Pomógł im też w zatrzymaniu policjant po służbie, który przejeżdżał rowerem.

Jak się okazało, 28-letni kierowca był nietrzeźwy. Miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Mundurowi ustalili też, że jest on poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności i ma sądowy zakaz kierowania pojazdami.

– Podczas zatrzymania funkcjonariusze odnieśli obrażenia i udzielano im pomocy lekarskiej – dodaje Kaleta.

28 – latek usłyszał zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwym, niezatrzymania się do kontroli, złamania sądowego zakazu kierowania, spowodowania obrażeń ciała policjantów i pasażerów pojazdu, zmuszania funkcjonariuszy przemocą do zaniechania czynności służbowych oraz uszkodzenia mienia. Grozi mu do lat 5 więzienia.

Fot. KPP Głogów

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..