Pijany nastolatek nad wodą. Interweniowały służby

Piętnastolatek w stanie upojenia alkoholowego spędzał czas z grupą młodzieży nad stawem, na terenie gminy Kotla. Interweniowała policja. Trzeba było wezwać pogotowie.  

– Kiedy znaleziono go leżącego niedaleko od stawu, brak było z nim kontaktu – informuje podinsp. Bogdan Kaleta, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie. – Piętnastolatek został zabrany przez pogotowie ratunkowe do szpitala, gdzie udzielono mu pomocy lekarskiej.

Policjanci przypominają, że kąpiel w zbiornikach wodnych, które nie mają żadnego zabezpieczenia i oznakowania, jest bardzo niebezpieczna i stanowi poważne zagrożenie dla naszego życia i zdrowia. Takie sytuacje mogą skończyć się tragicznie, zwłaszcza kiedy dzieje się to pod wpływem alkoholu.

– Miejsca wykorzystywane do kąpieli są systematycznie kontrolowane przez głogowskich policjantów – dodaje Bogdan Kaleta. – Sprawdzane są w szczególności tzw. dzikie kąpieliska oraz miejsca, gdzie obowiązuje całkowity zakaz kąpieli. Jest to jedno z zadań prewencyjnych policji w trakcie sezonu wakacyjnego.

Funkcjonariusze kontrolują też tereny przyległe do Odry i samą rzekę. Przypominają też, że jest to szlak żeglugowy objęty zakazem kąpieli, a w Głogowie i na terenie powiatu są kąpieliska i baseny strzeżone przez służby ratownicze.

Fot. KPP Głogów

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..