Opublikowany: czw, Lip 19th, 2018

Pierwszy sprawdzian Miedzi. Apetyty ogromne!

– Miedź ma być zwycięska, a cel na pierwsze spotkanie z Pogonią Szczecin to… trzy punkty – zapowiada Dominik Nowak, trener legniczan, przed pierwszym meczem zielono-niebiesko-czerwonych w najwyższej klasie rozgrywkowej. Historyczna potyczka legniczan już jutro o godz. 18.

„Nachodzi nowa siła w LOTTO Ekstraklasie” – wieszczył legnicki klub na przeszło tydzień przed pierwszym, historycznym spotkaniem na boiskach krajowej elity. Również podczas dzisiejszej konferencji szkoleniowiec Miedzi Dominik Nowak przekonywał dziennikarzy, że w meczu inaugurującym debiutancki sezon w ekstraklasie celem będzie wygrana.

– Chcę Miedzi zwycięskiej. Jesteśmy silni. Wierzę w ten zespół i tych zawodników. Zrobiliśmy latem tylko kilka korekt w składzie. Może uda nam się jeszcze pozyskać dwóch zawodników, ale w mojej ocenie jesteśmy zespołem silnym piłkarsko i mentalnie. Jesteśmy nastawieni na sukces i będzie tak w Ekstraklasie. Biorę za to pełną odpowiedzialność jako trener – podkreśla trener. – Na pewno nie będziemy grali o utrzymanie. Jestem osobą ambitną i lubię wyznaczać sobie wysokie cele. Będziemy ciężko pracować na dobry wynik, którym dla nas jest na pewno górna ósemka. Nie przestraszymy się rywala i to wszystkim obiecuję – deklaruje.

Dominik Nowak

Kibice z pewnością liczą, że tak będzie, gdy na stadionie im. Orła Białego zamelduje się jutro Pogoń Szczecin. Rywal z marką, który ma jednak swoje problemy, szczególnie w ofensywie. Z powodu kontuzji ze składu wypadł sprowadzony ostatnio napastnik Soufian Benyamina. Dużym zmartwieniem dla fanów Portowców jest też brak pomocnika Spasa Delewa. Opiekun Miedzi bolączki przeciwnika zna i wierzy w to, że przy gorącym dopingu fanów jego ekipa zrealizuje cel.

– Pogoń miała bardzo dobrą wiosnę. Wiemy także o lukach w tym zespole. Będziemy się starać je wykorzystać. Mamy nakreślony plan taktyczny. Wiemy także, że w tym meczu możemy liczyć na wsparcie naszej publiczności, która jest zawsze z nami – przekonuje Nowak. – Tak naprawdę zawodnicy nie czują tego debiutu, ponieważ wielu już grało na tym poziomie. Widziałem po nich, że nie mogą się już doczekać tego spotkania.

Pierwszy gwizdek meczu Miedzi z Pogonią Szczecin już jutro, 20 lipca, o godz. 18 na stadionie w parku Miejskim.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..