Opublikowany: pon, Sty 8th, 2018

Pierwsze wzmocnienia miedziowych

Fot. Piotr Dziurman

Łukasz Moneta i Rafał Pietrzak to pierwsi pozyskani podczas okienka transferowego zawodnicy, którzy dołączyli do zespołu Mariusza Lewandowskiego w przerwie między rundami.

25-letni lewy obrońca Wisły Kraków Rafał Pietrzak podpisał kontrakt z Zagłębiem Lubin. Nowy nabytek miedziowych trafił do Lubina na zasadzie półrocznego wypożyczenia z opcją pierwokupu i będzie grał z numerem 22 na koszulce. Pietrzak karierę rozpoczynał w rodzinnym Sosnowcu. W tamtejszym Zagłębiu grał do 2010 roku, później przeniósł się do pobliskiego Górnika Zabrze. To właśnie w barwach zabrzańskiego klubu zadebiutował w Ekstraklasie w 2010 roku, a więc w wieku 18 lat. Z Zabrza przeniósł się najpierw do Piasta Gliwice, a później Kolejarza Stróże i w 2013 roku wylądował w GKS-ie Katowice. Tam spotkał się z Alanem Czerwińskim, więc swoim nowym-starym kolegą z drużyny. „Pakuj się, masz przyjść i tyle” – usłyszał od Alana, gdy ten dowiedział się o ewentualnym transferze. Przez kilka lat więc na bokach obrony w Katowicach grali właśnie Alan Czerwiński oraz Rafał Pietrzak.

Łukasz Moneta urodził się w maju 1994 roku w Raciborzu. Pierwsze kroki stawiał w rodzinnym mieście, skąd w 2013 roku przeniósł się do rezerw Legii Warszawa. Na początku 2016 roku Moneta trafił już do Ekstraklasy i przez 1,5 roku grał w Ruchu Chorzów. Imponował dynamiką na skrzydle i raz po raz nękał obrońców rywali atakami z lewej strony boiska. W barwach Niebieskich zagrał 46 meczów, z czego 17 w pełnym wymiarze czasowym. Strzelił tez kilka bramek, w tym jedną przeciwko Zagłębiu wiosną 2017 roku.

Fot. Piotr Dziurman

 

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..