Piekielnie ważna wygrana Miedziowych!

Dzisiejsze spotkanie szczypiornistów Zagłębia w Mielcu było niezwykle zacięte, a jego losy ważyły się do ostatnich chwil. Miedziowi zachowali więcej zimnej krwi w końcówce, wygrywając 27:26 (16:17), dzięki czemu pną się w górę tabeli rundy spadkowej!

Pierwsza połowa była niezwykle wyrównana, obie ekipy grały uważnie i skutecznie, zdając sobie sprawę z wagi spotkania. Lubinianie na pierwsze prowadzenie wyszli w dziesiątej minucie, kiedy bramkę zdobył Paweł Dudkowski. Lubinianie utrzymywali minimalne prowadzenie przez kolejne dziesięć minut, ale w ostatniej fazie pierwszej połowy „odpalili” zawodnicy Stali. Gospodarze wyszli nawet na trzybramkowe prowadzenie – 17:14, ale dwa ostatnie ciosy zadali Miedziowi i wynik przed drugą połową wciąż był sprawą otwartą.

Podopieczni Bartłomieja Jaszki i Jarosława Hipnera drugą część zaczęli tak, jak zakończyli pierwszą – od dwóch szybkich bramek, dzięki czemu wygrywali. Stal dorzuciła bramkę, ale znów dwa trafienia zaliczyli Miedziowi i było 20:18. Kwadrans przed końcem trzy bramki z rzędu zdobył lubiński skrzydłowy, Krystian Bondzior i lubinianie po raz pierwszy uzyskali trzy bramki przewagi (23:20). Gracze Zagłębia złapali wiatr w żagle i jeszcze odskoczyli gospodarzom. W 50. minucie na tablicy wyników było 21:25 i to Miedziowi byli bliżej wygranej. Mając jednak na uwadze niedawny mecz z Kaliszem trzeba było być skupionym do samego końca. Mielczanie nie zamierzali jednak składać broni i niespełna dwie i minuty przed końcem doprowadzili do remisu za sprawą Wiktora Jędrzejewskiego. Emocje sięgnęły zenitu! Zimną krew zachował Dawid Dawydzik i Zagłębie odzyskało prowadzenie, chwilę później zdobywca ostatniej bramki dla Stali otrzymał dwuminutową karę przez co gospodarze do końca musieli radzić sobie w osłabieniu. Do końca nic się nie zmieniło i lubinianie odnieśli kolejną bardzo ważną wygraną!

SPR Stal Mielec – MKS Zagłębie Lubin 26:27 (17:16)

Stal: Andjelić, Wiśniewski – Wilk 5, Krępa 5, Wypych, Skuciński 1, Rusin, Mochocki 2, Sarajlić 4, Kowalczyk 3, Krajewski, Krupa 1, Kornecki 2, Jędrzejewski 1, Valyntsau, Rutkowski 2.

Zagłębie: Małecki, Skrzyniarz – Borowczyk, Stankiewicz, Bondzior 5, Kużdeba, Pawlaczyk 4, Mrozowicz, Gębala 1, Szymyślk, Sroczyk 5, Pietruszko, Moryń 4, Jaszka, Dawydzik 4, Dudkowski 4.

9. Kalisz 5 4 0 0 1 137:116 12
10. Arka Gdynia 4 3 0 0 1 105:104 9
11. Szczecin 5 2 0 1 2 134:129 7
12. Zaglebie 5 2 0 0 3 134:140 6
13. Stal Mielec 5 0 2 0 3 127:141 4