Pewna wygrana CCC!

Zgodnie z przewidywaniami koszykarki CCC Polkowice odniosły wysokie zwycięstwo w siódmej kolejce Basket Ligi Kobiet. Podopieczne trenera Georgiosa Dikaioulakosa bez najmniejszych kłopotów pokonały w Łodzi tamtejszy Widzew 99:66.

Już po pierwszych dziesięciu minutach polkowiczanki mogły być spokojne o końcowy wynik spotkania.  Przyjezdne wygrały bowiem tę część spotkania różnicą aż 15 punktów (30:15). Przez pozostałe trzy kwarty koszykarki CCC kontrolowały przebieg meczu, podwyższając jeszcze prowadzenie w każdej z partii. Grecki szkoleniowiec „pomarańczowych” mógł tym razem dłużej skorzystać z usług rezerwowych, dając nieco więcej odpoczynku niż zwykle czołowym zawodniczkom zespołu. 21 punktów dla polkowickiego klubu zdobyła Elina Babkina, która może się poszczyć aż 80 procentową skutecznością rzutów z gry. Łotewska rozgrywająca trafiła m.in. pięć na sześć prób za trzy punkty.

Dzięki sobotniemu zwycięstwu CCC Polkowice awansowało w ligowej tabeli na trzecie miejsce, jednak na pewno zmieni się to w niedzielę, gdy swoje mecze rozegra kolejnych osiem drużyn. Ósma kolejka koszykarskiej ekstraklasy kobiet odbędzie się dopiero za dwa tygodnie. Polkowiczanki podejmą przed własna publicznością zespół z Torunia. Natomiast w przyszły weekend będą grały reprezentacje narodowe w ramach eliminacji do Mistrzostw Europy w 2019 roku.

Widzew Łodź – CCC Polkowice 66:99 (15:30, 15:22, 20:22, 16:25)

CCC: Elina Babkina (21 pkt.), Temitope Fagbenle (18), Antonija Sandrić (16), Artemis Spanou (14), Magdalena Leciejewska (9), Alysha Clark (7), Weronika Gajda (5), Angelika Stankiewicz (5), BriaHolmes (4), Magdalena Idziorek.