Opublikowany: śr, Lut 14th, 2018

Patrick Duflos wraca do Francji

Tours VB będzie nowym zespołem francuskiego szkoleniowca, który w tym sezonie prowadzi Cuprum Lubin. Decyzje miała aspekt sportowy i rodzinny.

We wspomnianym klubie Tours VB ze stanowiska szkoleniowca odszedł Cedric Enard. Urodzony w regionie Nowej Akwitanii Francuz, będzie teraz trenerem reprezentacji swojego kraju. W takiej sytuacji zarząd Tours VB odezwał się do Patricka Duflosa z propozycją pracy na stanowisku pierwszego trenera. Dodatkowo decyzję o opuszczeniu Cuprum Lubin przypieczętowały kwestie rodzinne.

– Nie dziwię się i rozumiem Patricka. Trener jest z rodziną. Syn chodzi do polskiej szkoły i tak naprawdę mało z niej wynosi. Chodzi też o edukację francuską i promocję do wyższej klasy. Patrick dostał ofertę obecnie z najlepszego klubu francuskiego. Chwali sobie warunki pracy, ale normalne, że ciągnie go do ojczyzny i sprawy rodzinne również biorą górę – podkreśla Dariusz Biernat, prezes Cuprum Lubin.

Obecnie nie ma jeszcze kandydata, który miałby zastąpić Duflosa na stanowisku pierwszego trenera. – Zaczęły się pierwsze przymiarki, ale to za krótki czas. Będziemy chcieli szybko ogarnąć ten temat. Nasz wzrok kierujemy na kraj, ale nie wykluczamy również zagranicy – puentuje szef miedziowej ekipy.

 

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..