Pałacowe pokoje czekają na gaworzyckich urzędników (WIDEO)

Odrestaurowane pomieszczenia w pałacu, do których za kilka tygodni przeniesiony zostanie Urząd Gminy Gaworzyce z ulicy Okrężnej robią wrażenie. Ta przeprowadzka pociągnie za sobą kolejne zmiany.

Jak nam powiedział wójt gminy, w urzędzie wszyscy przygotowują się powoli do przeprowadzki do pałacu. Może się ona rozpocząć już w kwietniu. Urzędnicy zajmą pierwsze piętro budowli, w której są już trzy instytucje: Dom Kultury „Jowisz”, Zakład Usług Komunalnych i Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej.

– Rozważam przeniesienie do starej siedziby Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, żeby zagwarantować mieszkańcom więcej prywatności podczas załatwiania spraw, gdyż obecnie jest to jedno duże pomieszczenie – mówi Jacek Szwagrzyk, wójt Gminy Gaworzyce.

Być może do obecnego budynku urzędu przeniesiony też będzie rewir dzielnicowych. A górne pomieszczenia zostaną wynajęte. To na razie plany.

Przed rozpoczęciem urzędowania w pałacu, na mieszkańców gminy czekać będzie niespodzianka. Zorganizowany zostanie dzień otwarty, tak by wszyscy mogli zobaczyć odrestaurowane wnętrza zabytkowej budowli, a zarazem nową siedzibę urzędu.

Dodajmy, że zagospodarowane też zostaną pomieszczenia piwniczne. Tam miejsce na swoją działalność wybrali seniorzy.

Odbudowa pałacu kosztowała około 6 mln zł, z czego ponad 60 procent stanowiły środki zewnętrzne.

Zobacz także: 

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..