Oszuści nie próżnują

O tym, jak trzeba być uważnym podczas finansowych transakcji przekonała się ostatnio mieszkanka Głogowa. Kobieta padła ofiarą dwóch oszustów, którzy zapłacili za kupiony towar tzw. banknotem prezentowym.  

– Pseudobanknot, którym się posłużyli sprawcy jest podobny do oryginału, ma jednak wyraźne nadruki o treści „souvenir” oraz informację, że nie jest to środek płatniczy – informuje podinsp. Bogdan Kaleta, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie.

Co więcej, dwaj młodzi mężczyźni, którzy zapłacili banknotem prezentowym za zakupy, wyłudzili od kobiety 100 złotych – tytułem wypłaconej reszty. To typowe oszustwo. Poszukiwanym przez policjantów żartownisiom grozi do 8 lat więzienia.

– Prosimy o uważne sprawdzanie banknotów, jakie otrzymujemy i jakimi się posługujemy – apeluje Bogdan Kaleta. – Wielu sprzedawców ma w swojej ofercie tzw. banknoty prezentowe, różnych walut, które są wytwarzane w celach rozrywkowych i opatrzone specjalnymi napisami, na przykład, „souvenir” lub podobnymi. W założeniu służą one tylko i wyłącznie do zabawy.

Wytwarzanie i sprzedaż takich gadżetów nie są zabronione przez prawo.

 Fot. KPP Głogów

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..