OPS zachęca polkowiczan do elektronicznej komunikacji

W tym roku po raz pierwszy Ośrodek Pomocy Społecznej w Polkowicach weryfikuje świadczenia za pośrednictwem poczty elektronicznej. Wnioski przyjmowane są od początku lipca.

– Zachęcamy do wykorzystywania nowoczesnych technologii – mówi Monika Malig-Kikut, zastępca dyrektora Ośrodka Pomocy Społecznej. – One usprawniają naszą pracę i sprawiają, że naszym interesantom też jest łatwiej.

Weryfikacja świadczeń drogą elektroniczną odbywa się w ten sposób, że osoba, która złoży wniosek zostanie powiadomiona o rozstrzygnięciu swojej sprawy poprzez e-mail. Jeśli np. wniosek dotyczy świadczenia Dobry Start, będzie to informacja o przyznaniu 300 złotych na uczące się dziecko oraz o terminie wypłaty. W pozostałych świadczeniach będzie to informacja o możliwości odbioru decyzji administracyjnej.

– Dla mieszkańca gminy to istotna nowość, bo gdy tylko Dział Świadczeń Rodzinnych rozpatrzy sprawę, od razu system informatyczny prześle stosowną informację – dodaje Konrad Kaptur, rzecznik polkowickiego urzędu gminy.

Składanie wniosków odbywa się poprzez aplikację Empatia. Do tej pory złożono 503 wnioski do programu Dobry Start „300+”. Z kolei o świadczenie wychowawcze 500+ stara się obecnie 127 osób.

Dodajmy, że na wypłatę świadczeń w ramach programu 500+ polkowicki OPS wydaje miesięcznie ponad 1.240.000 złotych.

Fot. Ilustracyjne 

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..