Opublikowany: pon, Gru 25th, 2017

Opatrunek na ratunek

Studenci z Koła Naukowego Młodych Medyków, działającego przy Wydziale Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy włączyli się do akcji „Opatrunek na ratunek”, organizowanej przez Fundację Pomocy Humanitarnej Redemptoris Misio. Przedsięwzięcie ma wspomóc misyjne szpitale w Afryce.

Do misyjnych przychodni i szpitali zgłaszają się najczęściej ludzie najbiedniejsi i najbardziej chorzy. Zgłaszają się ci, których nie stać na leczenie w państwowych szpitalach i wizytę u miejscowego szamana. W tropikalnym klimacie rany goją się gorzej, a wiele tamtejszych chorób dotyczy również skóry.

W surowych warunkach życia pozbawionego wszelkich wygód nietrudno o rany zadane narzędziami przy pracy w domu i obejściu. Pracujące od najmłodszych lat dzieci często ulegają urazom, cierpią z powodu poparzeń gotowanymi na wolnym powietrzu potrawami lub od ogniska. W tropiku wielką plagą są ugryzienia pcheł piaskowych, którym najczęściej ulegają biegające boso dzieci. W misyjnych przychodniach brakuje dosłownie wszystkiego. Każdy bandaż, czy plaster są na wagę złota.

– Jeśli chcesz wspomóc szpitale w Afryce, zapraszamy do przyniesienia i złożenia w koszu naszej akcji: bandaży opatrunkowych dzianych i elastycznych, igieł i strzykawek sterylnych, gaz i plastrów, rękawiczek jednorazowych – zachęcają legniccy studenci, którzy dodają: „W naszych szpitalach dostęp do wymienionych rzeczy jest czymś naturalnym, dla ludzi leczonych w Afryce dostęp nawet do tych środków jest utrudniony”.

Akcja będzie trwała do 12 stycznia 2018 r., kosz stoi w holu głównym budynku A Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy (obok popiersia Witelona).

ŹRÓDŁO: PWSZ LEGNICA

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..